Warsztaty dla początkujących w Tuchowie
access_time 2008-09-11 09:20:21
Do końca października trwają zapisy na warsztaty fotograficzne dla początkujących fotografów organizowane w Tuchowie. Program warsztatów, jak i godziny zajęć modyfikowane są w zależności od potrzeb uczestników.

Program warsztatów jest tworzony na bazie autorskiego programu, w oparciu o konkretne potrzeby zainteresowanych. Forma prowadzenia zajęć to wykłady i ćwiczenia. Uczestnicy otrzymają zadania do realizacji, które mogą na bieżąco konsultować.
Czas trwania zajęć uzależniony jest od potrzeb zainteresowanych. Prowadzącymi zajęcia będą: Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl

PROGRAM WARSZTATÓW (zagadnienia do wyboru):

  • Aparaty i sprzęt fotograficzny - rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy
  • Kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego: podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie
  • Fotografia cyfrowa - podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu
  • Podstawy historii fotografii: nazwiska i fotografie, które warto znać, historia fotoreportażu
  • FOTOREPORTAŻ - fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą
  • Plener - zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna
  • Zajęcia odbywają się tylko według indywidualnego toku nauczania (ew. max 3 osoby).
Przykładowy harmonogram zajęć:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu)
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop – podstawy.
Dni i godziny zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych.

UWAGA: Ilość miejsc jest ograniczona !

Zapisy

Koszt warsztatów: 120 zł.
Zapisać można się pod numerem telefonu: 667-284-467, wysyłając maila z dopiskiem "warsztaty foto" na adres: warsztaty@fotografia-sportowa.pl lub w Domu Kultury (ul. Chopina 10, Tuchów).

Przykłaldowe opinie uczestników:

Paulina Kawa, Tarnów:

„Warsztaty były bardzo inspirujące i bardzo na temat, szczególnie temat reportażu, ale też zostały bardzo fajnie omówione podstawy fotografii. Najbardziej jednak odpowiadała mi elastyczność zajęć, dopasowane do uczestników. Małe grupy to świetny pomysł, bo warsztaty wyglądają niemal jak rozmowa znajomych dzielących się swoimi doświadczeniami. Myślę, że wyrównałam swoje braki w teorii, a co do praktyki to można porównać i zobaczyć efekty z przed kursu i po na mojej stronie www.pieszczocha.yapis.net”

Rafał z Tarnowa:

„ Fotografia to zajęcie wymagające sporej wiedzy i doświadczenia. Składa się na nią wiele elementów. Często ignorowanie jednego z nich, takich, jak np. kompozycja powoduje, że nawet najlepsze technicznie zdjęcie jest zwykłą amatorszczyzną. Kurs fotografii oprócz elementów dobrze znanych, nauczył mnie również kilka zasad o których nie wiedziałem lub które podświadomie ignorowałem. Dodatkowym atutem jest wsparcie prowadzących nawet po zakończeniu kursu i poza programem. To ludzie dla których fotografia to pasja, którą chętnie się dzielą. Szczerze polecam zarówno sam kurs jak i osoby, które go prowadzą. Znajdziesz tam zarówno podstawy jak i rozwinięcie interesujących Cię tematów. Super atmosferę. Indywidualne podejście w wąskich grupach. Zdobędziesz lub uzupełnisz wiedzę i sprawdzisz ją w praktyce wykonując zadania. Szczerze polecam. ”

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A