Przegrana w Gorlicach, w sobotę mecz z Koroną
access_time 2008-09-09 12:01:02
Trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów przegrali w Gorlicach z miejscowym Glinikiem. W najbliższa sobotę czeka ich trudny pojedynek na własnym stadionie z rezerwami I-ligowej Korony Kielce, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała na boiskach Orange Ekstraklasy. Początek meczu w sobotę o godz. 16. W VI lidze, we wtorek dojdzie do meczu derbowego. Iskra Tarnów będzie podejmować Tarnovię.

fot. Michał StańczykZespół „Jaskółek” stanął pod ścianą. Porażka w Gorlicach 0-3 skomplikowała sytuację w tabeli. Przypomnijmy, że w tym sezonie jest łatwiej awansować do II ligi. Pierwszy zespół awansuje bezpośrednio, drugi rozegra mecze barażowe. Unia osłabiona brakiem kontuzjowanego Tomasza Szczytyńskiego i zawieszonego za czerwoną kratkę Sebastiana Hajduka obniżyła swoje loty. Do tego doszły kontuzje Mirosława Maja, Mateusza Niewoli i Pawła Kafla. W Gorlicach zespół zagrał w mocno zmienionym składzie, co jednak nie usprawiedliwia porażki. Mimo tych problemów kibice czekają na kolejny mecz, tym razem w „Jaskółczym Gnieździe”. Czas zacząć odrabiać straty do lidera – Hutnika Kraków.

W sobotę do Tarnowa przyjadą rezerwy Korony Kielce, które w obecnych rozgrywkach spisują się przyzwoicie. W czterech meczach zdobyły 6 punktów. Zespół z Kielc został dołączony do ligi po degradacji pierwszej drużyny z ekstraklasy. W ubiegłym sezonie piłkarze ci grali w Młodej Ekstraklasie. Piłkarskich emocji na pewno nie zabraknie!

W VI lidze, we wtorek dojdzie do meczu derbowego. Na boisku w Krzyżu Iskra Tarnów podejmie Tarnovię. Mecz odbędzie się 9 września (wtorek) o godzinie 16.30 a emocji na pewno nie zabraknie. Gospodarze, drużyna prowadzona przez Zbigniewa Pożdała, zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli VI ligi, a ekipa Tarnovii niestety zamyka listę 18 drużyn tej ligi. Aby jednak piłkarze Tarnovii oderwali się od dna, będą szukać w każdym meczu punktów, najbliższa okazja - właśnie mecz z Iskrą przy ul. Krzyskiej.; Przypomnijmy, że w minionym sezonie spotkania między tymi drużynami kończyły się zwycięstwem Iskry na ul. Bandrowskiego 4:1 oraz sukcesem Tarnovii, którzy wygrali w Krzyżu 2:0.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A