Po porażce trzeba wygrać
access_time 2008-08-27 19:58:18
W sobotę piłkarze Unii zagrają przed własną publicznością. Głównym celem „Jaskółek” będzie rehabilitacja za niefortunną porażkę w Niepołomicach i zdobycie trzech punktów.

O godz. 17:00 na boisko wybiegną jedenastki Unii Tarnów i Orlicza Suchedniów. W tym spotkaniu nie wystąpi Sebastian Hajduk, który musi pauzować jeszcze trzy mecze za czerwoną kartkę otrzymaną w pojedynku z Niecieczą. W miniony weekend tarowanie rozegrali mecz na szczycie w Niepołomicach. Mimo ambitnej postawy przegrali w samej końcówce. Jeszcze w 67 minucie po ładnym strzale z woleja Tomasza Rodaka Unia wyrównała i wydawało się, że osiągnie korzystny wynik. W 90 min. z pomocą gospodarzom przyszedł sędzia. W kontrowersyjnych okolicznościach podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił Krzysztof Kusia. Tarnowianie przegrali 1-2. Jedna porażka oczywiście niczego nie przekreśla, jednak szkoda straty punktów. „Jaskółki” po trzech meczach mają na koncie 6 punktów.

Unia zagrała w składzie: Lisak - Niewola (65 Ocłoń), D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Pawlak (46 Kazik) - Radliński, Rodak, Kafel, Witek (82 Drozdowicz), Węgrzyn - Wolański (90 Sobyra).

Sobotni rywal Unii jest mało znany tarnowskim kibicom. Klub z niespełna dziewięciotysięcznego Suchedniowa założony został w 1924 roku, od dobrych kilku sezonów występował w IV lidze świętokrzyskiej. W nowych rozgrywkach spisuje się przeciętnie. Na razie zdobył 1 punkt, a ostatnio przegrał przed własną publicznością z Czarnymi Połaniec 2-3. Dwie bramki dla Orlicza zdobył Mariusz Jaros. W składzie świętokrzyskiej ekipy znajduje się pomocnik Przemysław Ryński, który ostatnie pół roku spędził w Tarnowie. Po trzech kolejkach rysuje się przewaga drużyn małopolskich, które będą nadawały ton rozgrywkom. Dlatego ciekawie zapowiada się także mecz Dalinu Myślenice z Puszczą Niepołomice. Tymczasem znakomicie spisują się juniorzy Unii Tarnów. Po trzech kolejkach są liderami Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, swoje dotychczasowe mecze wygrali po 3-0.

SKRÓT MECZU Z NIEPOŁOMIC:


(MP)
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A