Rozpoczęte szkolenia w sekcji kartingowej
access_time 2009-02-09 12:58:39
W ramach akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" rozpoczęły się szkolenia w formie zajęć o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym w sekcji kartingowej. Łączą tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów oraz rowerów, skuterów i samochodu.

Zajęcia prowadzone są na torze kartingowym - Hala "Speed Race" przy ul. Kochanowskiego 30 - Teren Zakładów Mechanicznych.
Jedną z głównych osób prowadzących zajęcia jest Adam Gładysz, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ponadto wśród wykładowców i gości prowadzących zajęcia znaleźli się instruktorzy BRD, oraz nauki i doskonalenia jazdy samochodem, kierowcy kartingowi, wyścigowi i rajdowi.

Partnerami całego przedsięwzięcia są: Urząd Miasta Tarnowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie, www.karting.com.pl, Comer Top Kart Polska, Gładysz Racing Team, Autoryzowany Dealer VW Gładysz i Synowie. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Pan Prezydent Miasta Tarnowa - Ryszarda Ścigała.

Obecnie w zajęciach biorą udział osoby w wieku od 7-17 lat. Zbiera się grupa starsza w wieku od 18 do 24 roku życia. Tarnowska Grupa Kartingowa ma do dyspozycji liczące sobie 5,5 KM i 6,5 KM oraz 9KM gokarty z limitowanej wersji Michaela Schumachera.

Wiele osób udało się przekonać do postrzegania kartingu jako sportu młodzieżowego, stanowiącego doskonałe przygotowanie młodych ludzi do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie, a tych, którzy się jeszcze wahają uda się nakłonić do rozpoczęcia największej przygody swojego życia. Karting to świetna zabawa dla wszystkich, połączona także z nauką właściwej techniki jazdy. Daje możliwość dzieciom od najmłodszych lat zapoznania się oraz kontaktu z pojazdami mechanicznymi, uczy o budowie silnika oraz o tym, czym są prawa fizyki w ruchu pojazdów. Ułatwia zrozumienie zagrożeń i wykształca umiejętności przewidywania, rozpoznawania i unikania sytuacji krytycznych mogących wystąpić później na drodze. Zdobyte umiejętności przez obecnych i przyszłych kierowców podczas zabawy w karting, przekładają się później na rozsądną i bezpieczną jazdę samochodem.

Chcesz podnieść swoje umiejętności jazdy, zdobyć wiedzę o kartingu i bezpieczeństwie w ruchu drogowym?
Tarnowska Grupa Kartingowa zaprasza - Zapisz Się do Sekcji Kartingowej!
Zapisy do kolejnej grupy prowadzone są codziennie w godzinach otwarcia toru:
- od poniedziałku do piątku: 15:00 - 22:00,
- od soboty do niedzieli: 11:00 - 23:00 .

Szczegółowe inforacje na torze, na stronie www.gokarty-tarnow.pl oraz pod numerem telefonu: (0)793-083-022.

Nie zwlekaj - zapisz się już Teraz i zacznij jeździć bezpiecznie!


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A