Pływacy z Tarnowa wysoko na Mistrzostwach Polski
access_time 2009-02-04 13:15:50
Zakończyły się tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Polski młodzików i juniorów. Pływacy tarnowskiej „Unii”, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie w styczniu br startowali w kategorii młodzików 13-letnich w Ostrowcu Św. oraz juniorów 14-letnich w Gorzowie Wlkp., 15-letnich w Nowej Rudzie i 16-letnich w Cetniewie.

Zawodnicy z Tarnowa zdobyli łącznie 4 medale: 16-letnia Agnieszka Sak srebrny na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:02,92), brązowy na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:14,11), gdzie na ostatnich metrach po bardzo zaciętej walce na całym dystansie minimalnie przegrała z Pauliną Sikorą z Unii” Oświęcim (2:13,02) i ubiegłoroczną mistrzynią Europy juniorek na tym dystansie Mirelą Olczak ze „Słowianki” Gorzów (2:13,16). Kilkuletnia już rywalizacja tych trzech zawodniczek przynosi sportowe efekty i Otylia Jędrzejczak może mieć spore problemy z ich pokonaniem.

Srebrny i brązowy medal zdobył także 14-letni Patryk Głowacki na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym (0:25,81 i 0:55,82).

W wyścigach finałowych w bardzo silnie obsadzonych konkurencjach w walce o wysokie pozycje znaleźli się także 14-latkowie: Agnieszka Rybska: 6 miejsce na dystansie 200 m st. motylkowym (2:29,77), Bartłomiej Miś: 7 miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2:19,78), Dawid Bałut: 7 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (0:57,14).

Czwarte miejsce zajęła sztafeta Unii Tarnów na dystansie 4x100 m stylem dowolnym: B.Miś, P.Głowacki, D.Bałut i M. Wincełowicz.

7 i 8 miejsce zajęła 15-letnia Weronika Głąb na dystansie 200 i 400 m stylem dowolnym (:11,93 i 4:41,20). 13-letnia Maja Klich najlepsze 10 miejsce zajęła na dystansie 400 m st. dowolnym (4:52,66).

Bardzo dobre przygotowanie do mistrzostw (wszyscy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe) tarnowscy pływacy zawdzięczają codziennej, solidnej pracy na treningach pod okiem trenera Andrzeja Kiełbusiewicza a także trenerom: Małgorzacie Klich, Ryszardowi Mrozowi i Annie Jasiak, którzy wcześniej ich prowadzili.

Na kolejne sukcesy mogą liczyć w przyszłości także 11 i 12-letni utalentowani uczniowie klas pływackich IV i V w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie, podopieczni trenerów Ryszarda Mroza i Anny Jasiak.

Rosnąca popularność pływania w całym kraju powoduje, że jego zdrowotne i sportowe walory zachęcają kolejną grupę dzieci, 10-letnich adeptów szkółki pływackiej „Unii” Tarnów, do której przyjmowani są stale nowi członkowie, do ćwiczeń i doskonalenia pływania 2-3 razy w tygodniu w krytej pływalni ZKS „Unia” Tarnów.

Wkrótce rozpoczyna się cykl zawodów „Już Pływam”, który z pewnością wyłoni kolejnych kandydatów do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.

Info: mgr Andrzej Kiełbusiewicz