Przemyt papierosów i alkoholu w pociągu
access_time 2008-08-13 12:46:30
9 sierpnia funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie przeprowadzili kontrolę w składzie pociągu pośpiesznego Ślęzak relacji Przemyśl - Szczecin, jadącym przez Kraków, pod kątem ujawniania nielegalnie przewożonych towarów akcyzowych. Zatrzymana mieszkanka Chorzowa przewoziła nielegalne papierosy i alkohol o łącznej wartości 14 tysięcy złotych.

Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu: W bagażu 43-letniej mieszkanki Chorzowa strażnicy graniczni znaleźli aż 39 tysięcy 780 papierosów w paczkach z ukraińską akcyzą skarbową i 4 butelki alkoholu o pojemności 0,7 litra, także z ukraińską akcyzą skarbową. Łączna czarnorynkowa wartość zakwestionowanego towaru wynosi ok. 14 tysięcy złotych.

W trakcie przesłuchania przyznała się, że papierosy i alkohol kupiła pokątnie w Przemyślu i zamierzała nielegalnie rozprowadzać wśród znajomych po wyższych cenach niż te, za które kupiła towar. Wobec sprawczyni przewożenia towarów pochodzących z przemytu wszczęta została sprawa karno-skarbowa.

Towar z przemytu został zatrzymany, zostanie przekazany do właściwego Urzędu Celnego.


Info: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A