Wystawa poplenerowa w „Ogródku dźwięków” w TCK
access_time 2008-06-27 23:45:47
„Pragnę podziękować przede wszystkim rodzicom, opiekunom, którzy są z osobami niepełnosprawnymi i osobom, które zaangażowały się szczególnie w dniu 5 maja, aby malować te piękne prace”- powiedział m. in. wiceprezydent Tarnowa Kazimierz Koprowski podczas otwarcia wystawy poplenerowej „Pod niebem Tarnowa”.
Prezentowane prace wykonane były przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Tarnowie, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej, uczniów I Gimnazjum Integracyjnego w Tarnowie, młodzież PLSZP im. A. Grottgera oraz tarnowskich artystów plastyków, którzy odpowiedzieli na apel i wzięli udział w plenerze na tarnowskim Rynku. Większość prac przedstawiała dobrze znane tarnowianom miejsca, ale w jakże specyficznym ujęciu. Ekspozycja pokazuje możliwości twórcze drzemiące w osobach niepełnosprawnych.

Wystawa będzie prezentowana przez cały miesiąc lipiec. Zwiedzający będą mogli nabyć oryginały prac eksponowanych na banerach, aby wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tarnowie.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A