Ciężarowcy w Zakliczynie
access_time 2008-06-24 16:07:23
Już w najbliższy weekend w Zakliczynie nad Dunajcem odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Przyjadą najlepsi polscy sztangiści, którzy ubiegać się będą nie tylko o czempionat krajowy, ale o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

W Zakliczynie pojawią się także legendy polskiej i światowej sztangi: Waldemar Baszanowski - dwukrotny mistrz olimpijski, Zygmunt Smalcerz - złoty medalista olimpijski, trener kadry narodowej, Norbert Ozimek - dwukrotny medalista olimpijski, Zygmunt Wasiela - wiceprezydent Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów i prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Miejscem idealnym na nocleg dla tak zacnych gości mógł być tylko Janowicki Pałac - przekonuje dzierżawca obiektu Mieczysław Bień - zdecydowaliśmy wesprzeć imprezę oferując sportowcom nasz obiekt jako miejsce odpoczynku.

W ten sposób Pałac Janowice dołączył do grona dobroczyńców przedsięwzięcia.

To forma uznania, którą składam także osobiście panu Markowi Gołębiowi, bez którego ta impreza nie miałaby miejsca - dodaje Bień. Początek zmagań w sobotę rano. Impreza będzie transmitowana w TVP Sport oraz stacji Eurosport.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A