Odpust zupełny z okazji roku św. Pawła
access_time 2008-06-23 16:23:38
Biskup tarnowski Wiktor Skworc wyznaczył osiem kościołów w diecezji tarnowskiej, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny z okazji roku św. Pawła.Rozpocznie się on już za kilka dni z okazji 2000. rocznicy urodzin Apostoła. Na ten czas zwłaszcza w Rzymie planowane są wydarzenia na różnych płaszczyznach - od religijnej i modlitewnej po historyczną i archeologiczną.

Wierni diecezji tarnowskiej będą mogli uzyskać odpust zupełny odwiedzając kościoły: św. Pawła w Bochni oraz św. Katarzyny w Grybowie, a także bazyliki mniejsze: w Bochni, Limanowej, Mielcu, Nowym Sączu, Szczepanowie i Tarnowie. W tych świątyniach odprawiane będą nabożeństwa ku czci św. Pawła w czasie roku jubileuszowego.

Odpust zupełny będzie także można uzyskać nawiedzając rzymską bazylikę św. Pawła za Murami, uczestnicząc w publicznym nabożeństwie ku czci św. Pawła w pierwszym i ostatnim dniu roku jubileuszowego we wszystkich miejscach kultu. Jeżeli chorzy chcą uzyskać odpust, a nie mogą przybyć na nabożeństwa to powinni duchowo w nich uczestniczyć. Jednak należy podjąć postanowienie, że ten warunek zostanie dopełniony, gdy okaże się to możliwe.

28 czerwca, papież Benedykt XVI oficjalnie rozpocznie Rok św. Pawła. Tego dnia Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Pawła za Murami, gdzie znajduje się grób świętego. Rok św. Pawła zakończy się 29 czerwca 2009 roku.


Ks. Adam Nita kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi o odpustach z okazji roku św. Pawła:

lub->POBIERZ


Z okazji roku św. Pawła w diecezji tarnowskiej organizowane będą pielgrzymki do wyznaczonych kościołów, gdzie wierni będą mogli zyskiwać odpusty, powstaną także wydawnictwa o życiu i przesłaniu Apostoła Narodów. Także Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę będzie w sierpniu nawiązywać do roku jubileuszowego, który będzie poświęcony Apostołowi Narodów.


Przygotowała Ewa Biedroń z radia RDN Małopolska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A