„EKSPERYMENTUJ!” w Tarnowskim Centrum Kultury
access_time 2008-06-18 15:53:52
„EKSPERYMENTUJ!” - w Tarnowskim Centrum Kultury, od 18 do 20 czerwca, wystawa, która do Tarnowa przyjeżdża z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Czeka tu na dzieci, młodzież oraz dorosłych 12 stanowisk z ciekawymi doświadczeniami, z zakresu fizyki, chemii, biologii i matematyki, które poprzez zabawę uczą, objaśniając trudne zagadnienia ze świata nauki.

Takiej wystawy i takich przedwakacyjnych atrakcji jeszcze w Tarnowie nie było, tym bardziej warto tę niezwykłą ekspozycje odwiedzić.

Wystawa czynna będzie:
18 czerwca w godzinach: 9:00-12:00 i 13:00-16:00;
19 czerwca w godzinach: 9:00-12:00 i 13:00-16:00;
20 czerwca w godzinach: 9:00-13:00.

Wstęp wolny!!! Grupy tylko po uprzedniej rezerwacji: tel. 014 6 888 888

Eksperymentuj! to wystawa objazdowa, która miała premierę w czerwcu 2006 roku na Pikniku Naukowym w Warszawie, gdzie w ciągu jednego dnia odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób, a do poszczególnych stanowisk ustawiały się długie kolejki. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Z powodzeniem była też pokazywana za granicą - w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki i w Brnie podczas imprezy "Nauka na Starym Mieście".

Na wystawie Eksperymentuj! można ciekawie spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć niezrozumiałe dotychczas naukowe prawa, a przede wszystkim dobrze się bawić. I to niezależnie od wieku.

Jest to bardzo interesująca propozycja dla szkół. Nauczyciele mogą stać się inicjatorami dobrej zabawy i uczynić z wizyty na wystawie nietypowy element lekcji czy zajęć pozalekcyjnych, podczas których będą tłumaczyć działanie praw przyrody czy rozmawiać o zawodzie naukowca. To ekspozycja, podczas której będzie można ścigać się z ludzkim sercem, kierować wyładowaniami elektrycznymi w kuli plazmowej, sprawdzać swoją pamięć, czy robić bańki mydlane w kształcie ostrosłupa. Stanowiska z interaktuwnymi urządzeniami są tak przygotowane, by użytkownicy mogli samodzielnie i całkowicie bezpiecznie wykonywać doświadczenia. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Można też poprosić o wyjaśnienia animatorów z Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do odwiedzenia Tarnowskiego Centrum Kultury w dniach 18-20 czerwca, w podanych wyżej godzinach, jednocześnie informując, że ilość wolnych terminów, dla grup zorganizowanych, jest ograniczona. Pokaz dla grupy trwa około godzinę, a grupa może liczyć maksymalnie 70 osób.


www.tck.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A