"Czeski Uśmiech", czyli Kino na Tarasie
access_time 2008-07-24 14:21:17
W sierpniu w kinie Millennium wakacyjne klimaty. Kino zaprasza na pierwsze w Tarnowie projekcje rzebojowych czeskich komedii z ostatnich kilkunastu miesięcy. Najpiękniejsze czeskie filmy sezonu będą wyświetlane przez cały sierpień na specjalnie zaaranżowanym filmowym tarasie Mościckiego Centrum Kultury.

Problemy męsko-damskie przesycone aurą wyrozumiałej nostalgii. Wielkie sprawy, które tonizują małe uśmiechy. Wspaniała okazja dla zakochanych – w sobie, w kinie i w lecie. Propozycja dla miłośników filmów, Czechosłowacji i komedii. Dla wielbicieli słońca i rozrywki na najwyższym poziomie.

Bilety w super-atrakcyjnej cenie: tylko 6 zł.!

Program cyklu „CZESKI UŚMIECH - KINO NA TARASIE"

2 VIII "PUPENDO"
9 VIII "MNAGA – HAPPY END"
23 VIII"ŻELARY
30 VIII"NA ZŁAMANIE KARKU"
2.08 PUPENDO Dwie rodziny z czeskiej Pragi wczesnych lat osiemdziesiątych. Dwie postawy wobec władz komunistycznych. Głównym bohaterem obrazu jest praski artysta, którego praca, ze względu na jego przekonania polityczne, jest zupełnie ignorowana.

09.08 MNAGA – HAPPY END

Fikcyjna historia rzeczywiście istniejącego zespołu Mnaga a Zdorp. Wytwórnia muzyczna próbuje wypromować kapelę rockową złożoną z amatorów, udaje jej się to, ale w pewnym momencie działalność grupy wymyka się spod kontroli i menadżerom, i samym muzykom. Film prezentowany jest w polskich kinach w zestawie Mistrzowskie Debiuty wraz z filmem "Ropojady"

23.08 ŻELARY

Lata 40. Czechy i Morawy są okupowane przez Niemców. Eliska była studentką medycyny zanim naziści nie zamknęli uniwersytetów. Teraz pracuje jako pielęgniarka w prowincjonalnym szpitalu i ma romans z Richardem, zatrudnionym tutaj młodym chirurgiem. Oboje są członkami ruchu oporu. Pewnej nocy do szpitala trafia poważnie ranny mężczyzna, który natychmiast potrzebuje transfuzji krwi. Okazuje się, że tylko Eliska ma tę samą co on grupę. Dziewczyna ofiaruje prostemu Jozie swoją krew i zakochuje się w nim bez pamięci. Kiedy Niemcy wpadają na trop grupy do której należy Eliska, ona natychmiast musi uciekać. Joza proponuje jej schronienie w swojej rodzinnej wsi, miejscu, które nie zmieniło się od 150 lat. Ta wieś nazywa się Zelary.

30.08 NA ZŁAMANIE KARKU

Współczesna Praga. Dwaj przemytnicy po robocie znajdują w samochodzie dwumiesięcznego hinduskiego chłopca. Sprzedają go bezdzietnej kobiecie, która marzy o dziecku. Jej mąż - Frantisek - jest jednak rasistą. 40-letnia Hana pracuje w centrum dla uchodźców. Jej, o wiele starszy, partner Otakar, przeżywa załamanie podczas wykładów na uniwersytecie. Ich 18-letnia córka przypadkiem dowiaduje się, że Otakar nie rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, z którą ma syna...


www.mck.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A