Mosty do remontu
access_time 2008-07-24 13:42:57
Utrudnienia na drodze powiatowej Siepietnica-Lubaszowa w miejscowości Olszyny (gmina Rzepiennik Strzyżewski). Kierowcy, którzy wybierają się tą trasą, powinni być przygotowani na objazdy przygotowane przez drogowców. Wszystko w związku z pracami remontowymi na mostach w tej miejscowości.

Pierwsza, mniejsza przeprawa, została właśnie zmodernizowana – jest umocniona i pojawiła się nowa nawierzchnia. Przy drugim moście znajdującym się na drodze powiatowej w Olszynach, prace rozpoczną się 29 lipca. – To będzie duży remont kosztujący aż 820 tys. zł. Most jest drewniany, wąski, w nienajlepszym stanie technicznym, bezpiecznie nie mogą się nim nawet poruszać piesi – zauważa starosta tarnowski Mieczysław Kras. - Po remoncie zostanie poszerzony, powstaną tam chodniki. Połowę pieniędzy zdobyliśmy w Ministerstwie Transportu z tzw. 1 procentowej rezerwy budżetowej. Drugą część dołożył powiat tarnowski z własnych środków.

Most jest o tyle ważny, że znajduje się na drodze łączącej powiat tarnowski z powiatem jasielskim. Trasa jest uczęszczana przez kierowców, to także jedna z najkrótszych dróg, którymi można dostać się do Tarnowa z najbardziej wysuniętej na południe gminy powiatu – Szerzyn. Dlatego w związku z remontem kierowcy przez najbliższe tygodnie muszą się liczyć z utrudnieniami. Od 29 lipca most będzie zamknięty aż do połowy sierpnia. Kierowcy samochodów do 3,5 tony zostaną na objazd skierowani drogą gminną przez Olszyny, natomiast pojazdy powyżej 3,5 tony - muszą korzystać z innych dróg powiatowych i drogi wojewódzkiej. Odpowiednie oznakowanie objazdów kierowcy znajdą na miejscu. Warto zaznaczyć, że w tym roku powiat tarnowski wyremontuje pięć należących do samorządu obiektów mostowych różnej wielkości.


Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A