KUDELKA BROTHERS w "Ogródku dźwięków" - Koncert 26 lipca!
access_time 2008-07-23 14:22:40
W ostatnią sobotę lipca (26.07.08) o godzinie 19.00 odbędzie się ostatni już letni koncert w cyklu „OGRÓDEK DŹWIĘKÓW”, podczas którego rodzinny duet gitarowy – KUDELKA BROTHERS - zaprezentuje najpopularniejsze tematy muzyki filmowej. Koncert odbędzie się na Ogródku TCK (wejście od ul. Krótkiej). Wstęp na koncert jest wolny.

KUDELKA BROTHERS to jak nazwa wskazuje duet stworzony przez braci, Piotra i Jana. Obaj są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Wspólnie występują od roku, ale każdy z nich brał udział w licznych kursach i festiwalach gitarowych.

Piotr jest laureatem konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy, Sanoku, Cieszynie. W 2001 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowic dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Współpracował z zespołami jazzowymi, funkowymi, popowymi i klasycznymi. Występował z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi. Nagrywał dla radia i telewizji polskiej. Koncertuje w Polsce, Anglii, Danii, Szwecji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Jan  z klasy gitary prof. Aliny Gruszki prowadzony przez asyst. Franciszka Wieczorka  zajął III miejsce na XV Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych Sanok 2005.


Info: TCK

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A