Fatum ostatnich dni na Polskich drogach…
access_time 2008-07-14 11:15:26
W ubiegłą noc (13/14 lipca 2008), około godziny 22:00, na drodze wojewódzkiej nr 984 w miejscowości Stare Żukowice doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął młody człowiek.

W ostatnim czasie nasiliła się liczba wypadków na Polskich i zagranicznych drogach. Jest to przestroga dla kierujących i pieszych.

To nie tylko kierowcy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo na drodze ale i pozostali uczestnicy ruchu drogowego – piesi, rowerzyści itp. To od zachowania się każdego z nich zależy to jak będzie bezpiecznie na drodze do domu, pracy czy na wymarzony odpoczynek.

Przykładem nie zachowania bezpieczeństwa na drodze jest właśnie miniona noc. Kierujący samochodem BMW, 19 letni mieszkaniec Starych Żukowic jadąc z pasażerką w kierunku Mielca, potracił pieszego 22 letniego mieszkańca Lipin, idącego prawą stroną jezdni, w tym samym kierunku, w którym przemieszczał się samochód.

W wyniku poniesionych obrażeń ciała pieszy zginął na miejscu. Zarówno kierujący jak i pasażerka zostali poddani badaniu na zwartość alkoholu, z wynikiem 0,0. Pobrana została im także krew do badań.

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że czasu nie da się cofnąć i raz podjęte decyzje mogą być już nieodwracalne. Brawura i fantazja mogą przynieść tragiczne skutki nie tylko dla nas.

Niech to będzie przestroga na kolejne dni wakacyjnych szaleństw i wypoczynku.

 

 

Tekst i fotografia: Kamil Zyznar – kamil.zyznar@tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A