Akcja „URATUJ MI ŻYCIE” w Mościcach już 20 lipca!
access_time 2008-07-18 09:00:05
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza do udziału w III edycji akcji „URATUJ MI ŻYCIE”, która rozpocznie się 20 lipca 2008 r. o godz. 14.00. Jubileusz obchodów 50 lecia Honorowych Dawców Krwi w Polsce jest okazją do świętowania i przeprowadzenia wielkiej akcji honorowego oddawania krwi. W tegorocznej akcji „URATUJ MI ŻYCIE” organizatorzy chcą zebrać rekordową ilość - 50 litrów krwi.

Podczas trwania imprezy (od godz. 15.00. do 19.00.) w specjalnie na ten cel zaadaptowanych salach Mościckiego Centrum Kultury, personel medyczny będzie pobierał i badał krew. Uzupełnieniem całości będą imprezy rozrywkowe na estradzie jak i w plenerze, wśród nich m.in. blok dla dzieci „Bajlandia”, koncerty muzyczne Orkiestry Azotów Tarnów, Big Bandu Grzybowski, Turnioków, pełna gastronomia piknikowa, konkursy i zabawy z nagrodami dla wszystkich. Okres wakacyjny to najtrudniejszy czas dla krwiodawstwa. Rozpoczyna się czas urlopów, więc do punktów krwiodawstwa zgłasza się zdecydowanie mniej osób niż zazwyczaj. Tymczasem zapotrzebowanie na krew wzrasta. Imprezie patronuje organizacja KREWNIACY.

Organizatorzy: Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie, Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Azotach Tarnów, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie, Wojewódzki Szpital im. Św. Łukasza, Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie Mościcach, Małopolskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie.

Impreza pod patronatem: Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A