Ekologiczne torby na zakupy dla mieszkańców
access_time 2008-07-04 11:55:42
Mieszkańcy Gminy Tarnów otrzymają w prezencie od gminnego samorządu estetyczne ekologiczne torby na zakupy. - Zrobiliśmy prezent naszym mieszkańcom, którzy ze zrozumieniem odnoszą się do naszych działań proekologicznych – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł.

Pomysł ekologicznych toreb dla mieszkańców zrodził się na fali całej gamy proekologicznych działań, jakie są prowadzone w Gminie Tarnów. - W zakresie ochrony środowiska zrobiliśmy już bardzo wiele – podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik. - W sposób znaczący wzrosła ilość gospodarstw domowych, które posiadają umowy na wywóz śmieci, prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów i zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Realizujemy program usuwania azbestu. Aby odciążyć mieszkańców finansowo, Rada Gminy zgodziła się, aby w tych gospodarstwach, gdzie jest prowadzona zbiórka selektywna, można było wywozić śmieci tylko raz w miesiącu. Kolejnym takim działaniem jest przekazanie mieszkańcom ekologicznych toreb. - Mam nadzieję, że wszyscy nasi Mieszkańcy zamienią plastikowe jednorazówki na estetyczne i ekologiczne torby z logo Gminy Tarnów i zechcą ich używać na co dzień – konkluduje wójt Grzegorz Kozioł.

Torby dotrą do mieszkańców za pośrednictwem gminnych kurierów jako dodatek do nowego numeru pisma samorządu Gminy Tarnów „Nowiny Tarnowskiej Gminy”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A