„Polacy-Ukraińcy 1939-1947” - fotograficzna wystawa w TCK
access_time 2008-07-03 11:37:16
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na fotograficzno-historyczną wystawę „Polacy-Ukraińcy 1939-1947”, którą można oglądać w sali koncerowej TCK do końca lipca. Ekspozycja składająca się z 30 plansz to fotografie, fragmenty raportów, dokumentów, zeznania naocznych świadków oraz opis wydarzeń i walk między Polakami i Ukraińcami, w okresie II Wojny Światowej. Wernisaż wystawy już 4 lipca (piątek).

13 lipca odbędzie się specjalna konferencja prasowa w Tarnowskim Centrum Kultury, która odbędzie się w związku z obchodami 65 rocznicy tragicznych wydarzeń na Wołyniu, kiedy w wyniku napadów i mordów, zginęło 17 tysięcy Polaków, a w kolejnych 4 latach liczba ofiar zwiększyła się do blisko 100 tysięcy zamordowanych. Cała prawda o wydarzeniach tamtego okresu ujawniona została dopiero po 1989 roku, a strony polska i ukraińska zaczęły głośno mówić o bolesnych wspomnieniach. Wystawa powstała przy udziale Instytutu Pamięci Narodowej, Komisji ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Biura Edukacji Publicznej.

Zapraszamy na wystawę, fotografiami i tekstem ilustrującą krwawe karty historii Naszego Narodu, o których powinniśmy pamiętać, i które powinny być lekcją i przestrogą dla przyszłych pokoleń.

4 lipca (piątek) o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż i uroczyste otwarcie wystawy.Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A