Studenci z USA i Wielkiej Brytanii w wakacje uczą angielskiego
access_time 2008-07-03 09:34:06
Od 23 czerwca do 18 lipca 2008 roku szkoły podstawowe w Zgłobicach, Woli Rzędzińskiej i Porębie Radlnej biorą udział w programie nauki języka angielskiego "Learning Enterprises". Zajęcia, w których uczestniczy ponad sto pięćdziesięciu osób, prowadzi czworo młodych ludzi studentów i świeżo upieczonych absolwentów amerykańskich i angielskich uczelni.

Nauka odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku przez cztery tygodnie. W trakcie nauki, do której nie są wymagane podręczniki, prowadzona jest konwersacja w języku angielskim ze szczególnym naciskiem na właściwą wymowę i akcent oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się posiadaną już wiedzą. Zajęcia odbywają się nie tylko w ławkach szkolnych, ale również na boisku, czy na spacerze.

Z sześćdziesięciorgiem dzieci w dwóch grupach pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej Florrine Ng Zhi Ling. Pochodzi z Singapuru i ukończyła London School of Ekonomics w Londynie. Pod swój dach przyjęła Florrine w Woli Rzędzińskiej rodzina Agnieszki i Zbigniewa Maślanków, później zamieszka w rodzinie Jadwigi i Adama Kutów.

W Porębie Radlnej z około trzydzieściorgiem dzieci pracuje Margarita Volfowa. Jako jedyna z tej czteroosobowej grupy zna język polski, bo jest z pochodzenia Ukrainką, choć obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jest absolwentką studiów chemicznych i nie wyklucza, że w przyszłości zamieszka w Polsce. Już teraz ma okazję zapoznać się bliżej z tradycyjną polską gościnnością, z jaką zapoznaje ją rodzina Jagody i Jerzego Czerwony.

W Zgłobicach pracuje dwóch studentów z Harvardu. Obaj na stałe mieszkają w Kalifornii, a podczas pobytu w Zgłobicach gościny w „Zajeździe Dunajec” udzielili im Katarzyna i Piotr Mazurkowie. Yuan Liu jest przyszłym lekarzem, zaś Peter Singh, którego matka jest Litwinką, studiuje ekonomię. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach, w tym jedną z nich stanowią dorośli – w sumie jest to około osiemdziesięciu osób.

We wtorek, 1 lipca, ze słuchaczami i lektorami wakacyjnej szkoły języka angielskiego spotkała się Elżbieta Chrząszcz – zastępca wójta Gminy Tarnów. - Bardzo się cieszę, że szkołom naszej gminy udało się wziąć udział w tym programie – podkreśla. - Dla naszych mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych, ale również i nieco starszych, jest to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić i udoskonalić znajomość języka angielskiego w praktyce nie tylko przez zajęcia w ławce szkolnej, ale również poprzez ruch i zabawę – dodaje.


Info: Piotr Pawlina, Gmina Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A