„Kocham! TARNÓW” – WIELKA WYSTAWA FOTOGRAFII STAREGO I NOWEGO TARNOWA - Dodatkowe godziny otwarcia
access_time 2008-04-10 10:32:21
W związku z bardzo dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem wystawą „Kocham Tarnów”, którą można oglądać w salach galeryjnych Tarnowskiego Centrum Kultury, organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw mieszkańcom Tarnowa. Począwszy od 13 kwietnia wystawę będzie można zobaczyć także w niedziele, w godzinach od 10.00 do 18.00.

W pierwszym tygodniu ekspozycji, odwiedziło wystawę ponad pół tysiąca osób, nie tylko z Tarnowa. Wielu spośród zwiedzających wyraziło swój zachwyt i złożyło na ręce organizatorów gratulacje oraz podziękowania za zorganizowanie tak niebanalnej, interesującej i poruszającej wystawy.

"Na kilkudziesięciu planszach zobaczyć można zdjęcia przenikającego się starego i nowego Tarnowa. Te niezwykłe kompozycje artystyczne łączą czas przeszły z teraźniejszym i pokazują jak wiele i jak niewiele zmieniło się w tym mieście. Pokazują życie miasta przedwojennego, spokojnego, tętniącego życiem kulturalnym, handlem, nauką i rozrywką. Na fotografiach zobaczyć można w tym samy czasie, miejscu i przestrzeni – obok dobrze znanych budynków ludzi z tamtej i z tej epoki – twarze sprzed stu lat i te z przed wczoraj… Ulica Krakowska, Wałowa, Lwowska, Plac Kazimierza, Rynek, Żydowska były fotografowane już dawno temu. Wysyłano te fotografie w świat z życzeniami w formie kart pocztowych, by po raz kolejny wróciły do najmłodszego pokolenia niedoszłych adresatów. Tamten sygnał wysłany w zamierzchłej przeszłości staramy się przechwycić teraz i nadać mu współczesny kolor, smak i kształt. Zaskakuje fakt jak nie zmieniły się niektóre miejsca i zaskakujące są również miejsca starego Tarnowa, których już dzisiaj nie ma."


Wystawę „Kocham! TARNÓW” zrealizowaną przy wsparciu Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego i mecenasa Karpackiego Operatora Systemu Dystrybucyjnego oglądać można od 3 kwietnia do 7 maja oraz od 15 września do 10 listopada 2008 r. w TCK, codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 Bilety w cenie 2 zł (dzieci, młodzież szkolna), 3 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5. Rezerwacje dla grup zorganizowanych: telefonicznie – 014 6 888 888 (dział imprez); mailem – tck@tck.pl (sekretariat).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A