Pewna wygrana, po dobrym meczu (relacja, zdjęcia, film!)
access_time 2008-04-05 23:51:11
Już po raz trzeci z rzędu piłkarzom Unii Tarnów przyszło grać w deszczu, na grząskim i śliskim boisku. Rozegrali jednak bardzo dobre zawody i pokonali najbardziej utytułowany zespół ligi- Garbarnię Kraków 3-0.

fot. Michał Stańczyk Historia pojedynków „Jaskółek” z „Brązowymi” sięga lat 60-tych. To była 48 konfrontacja obu zespołów. Emocji nigdy nie brakowało. Tym razem było podobnie. Unia po porażce w Nowym Sączu chciała się zrehabilitować i to się jej udało. Do zespołu po chorobie powrócili Sebastian Hajduk, a także pauzujący Daniel Popiela, Wacław Maciosek oraz Piotr Drozdowicz. Nie mógł wystąpić ukarany czerwoną kartką Kamil Pawlak. Nadal kontuzjowani są podstawowi obrońcy Tomasz Sobyra i Mateusz Niewola, których występ w tej rundzie stoi pod znakiem zapytania.

Zmarznięci kibice powody do radości mięli już w 13 min., kiedy to pierwszą bramkę zdobył Roger Radliński. Tarnowianie stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, goście zagrażali głównie po stałych fragmentach gry. Po przerwie „Jaskółki” mogły zdobyć kilka bramek. Udało się dwa razy. Najpierw w 73 min. po główce Popieli piłka otarła się o Hajduka, a kilka minut później waleczny napastnik Unii wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył na 3-0. Był to najlepszy występ „Jaskółek” w obecnej rundzie. Po raz kolejny przygotowano dla kibiców ciekawe programy zawodów, które otrzymywali przy wejściu na stadion.

Za tydzień Unia jedzie do Alwerni, za dwa tygodnie dojdzie do małych derbów regionu Unia - BKS Bochnia, oby pogoda była lepsza.

UNIA TARNÓW - GARBARNIA KRAKÓW 3 - 0 (1 - 0)

Bramki: 1-0 Radliński 13, 2-0 Hajduk 73, 3-0 Hajduk 81.

Unia: Lisak - D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Wstępnik, Węgrzyn - Maciosek (58 Ryński), Radliński, D. Popiela, Konieczny (70 Drozdowicz) - Ł. Popiela (79 Fryś), Hajduk (85 Witek).

Sędziował: Wacław Garguła z Nowego Sącza.
Źółte kartki: Ł. Bartkowski, Hajduk - Wójcicki, Pluta.
Widzów: 350.

Zobacz skrót filmowy z meczu!
tekst:(MP)
film: Detonator
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A