Wiosenne sprzątanie Wątoku
access_time 2008-04-04 21:10:52
Po raz ósmy odbyła się w Tarnowie akcja „Wiosennego sprzątania Wątoku” przebiegła sprawnie. Urząd Miasta wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim zaprosił do wiosennego porządkowania przepływającego przez centrum Tarnowa potoku 200 uczniów tarnowskich szkół.

Uczniowie Gimnazjum Nr 1, LO Nr IV, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespół Szkół Technicznych w Mościcach i Ochotniczy Hufiec Pracy uczestniczyli w ósmej edycji akcji „Wiosenne sprzątanie Wątoku”. Do akcji porządkowej przyłączyli się osadzeni z Zakładu Karnego w Mościcach, którzy posprzątali tereny przy rzece Biała poniżej ujścia Starego Wątoku i rejon ulicy Kassali oraz działkowicze z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Semafor” nad Białą. Udział w akcji wzięli również samorządowcy i uczniowie z gminy Skrzyszów, przez którą przepływa Wątok w górnym biegu, zbierając różnego rodzaju zanieczyszczenia i przenosząc je do Tarnowa.

Najczęściej „wyławiane” były opakowania papierowe, butelki plastikowe i szklane, worki foliowe, puszki metalowe, zdarzały się też szmaty, stare wiadra, skrzynki plastikowe. Były też fragmenty sprzętów wyposażenia mieszkań, kawałki opon, szkło okienne.

Zebrane odpady zostaną przewiezione na składowisko, a wysegregowane surowce wtórne przekazane do wykorzystania. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie spotyka się już odpadów niebezpiecznych lub szczególnie uciążliwych (np. zużyte akumulatory, oleje, części maszyn i urządzeń), których wiele znajdowano wcześniej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A