Flaga Tarnowa w Himalajach
access_time 2008-03-20 16:27:23
Flagę Tarnowa o wymiarach 40x40 centymetrów zawiozą w Himalaje członkowie polskiej wyprawy kierowanej przez Annę Czerwińską. Wybitna polska himalaistka gościła w Tarnowie w marcu, przy okazji akcji charytatywnej „Tarnowska Kropla”, spotkała się również wówczas w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej z uczniami tarnowskich szkół i studentami.

Anna Czerwińska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów wyruszyła na kolejną wyprawę w Himalaje, tym razem na Dhaulagiri, liczący 8167 metrów, siódmy co do wysokości ośmiotysięcznik.

Uczestnicy wyprawy zabiorą w góry flagę Tarnowa o wymiarach 40x40 centymetrów. Po powrocie uczestników wyprawy zdjęcia z flagą i herbem miasta trafią do Tarnowa. Anna Czerwińska od lat wspina się w Tatrach, Alpach, Karakorum i Himalajach. Oprócz Korony Ziemi jest zdobywczynią sześciu spośród czternastu ośmiotysięczników.

Himalaistka, która jest również dawczynią szpiku kostnego gościła w Tarnowie 3 marca, podczas akcji charytatywnej „Tarnowska Kropla” współorganizowanej przez Stowarzyszenie Kropla, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Fundację Przeciwko Leukemii. W ramach akcji w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przebadano 250 potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorych na nowotwory krwi, w tym tarnowskiej siatkarki Agaty Mróz.

Korzystając z obecności Anny Czerwińskiej w Tarnowie w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się spotkanie z uczniami tarnowskich szkół i studentami.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A