Radio rozdało paczki na święta
access_time 2008-03-20 15:07:35
Ponad 200 najbardziej potrzebujących tarnowian otrzymało chleb i inne produkty spożywcze dzięki akcji "Dzielmy się chlebem". Wolontariusze i pracownicy RDN Małopolska rozdali między innymi 500 bochenków chleba i paczki z żywnością na święta Wielkanocne. W paczkach znalazły się produkty, które przydadzą się na święta: cukier, makarony, olej, wędlina czy jajka. Artykuły zebrano podczas dwudniowej zbiórki w supermarkecie Alma, a także od sponsorów. Partnerem akcji była hurtownia "Eldorado".

Po paczki rozdawane w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa od rana ustawiała się długa kolejka. Niektórzy stali już w nocy. Wiele osób podkreśla, że przy niskich dochodach taka pomoc jest dla nich bardzo ważna. Przyznają, że na akcję czekają przed każdymi świętami.lub->POBIERZ
Paczki z żywnością i chleb pobłogosławił biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Wiesław Lechowicz. To nie przypadek, że akcja "Dzielmy się chlebem" odbywa się w Wielki Czwartek - zauważa ksiądz biskup.lub->POBIERZ
400 bochenków chleba, blisko 100 kg wędlin oraz soki i owoce rozdali potrzebującym także dziennikarze RDN Małopolska w Nowym Sączu. Produkty trafiły do najuboższych. Żywność poświęcił ks. Leszek Lipiński z parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Radio RDN Małopolska, które w tym roku obchodzi 15 -lecie powstania organizuje akcje przedświątecznej pomocy od samego początku. Dary trafiają do potrzebujących dwa razy w roku przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Akcja "Dzielmy się chlebem" wpisuje się w ewangelizacyjną misję, a wspólny wysiłek pracowników i firm, jest najlepszą formą życzeń dla potrzebujących - mówi dyrektor radia ks. Bogusław Maciaszek.

W akcji w Tarnowie pomogli:

Sieć hurtowni spożywczych "Eldorado"
Ferma Drobiu Sławomir Łaziński - Radłów
Paweł Augustyn prezes Małopolskiej Izby Rolniczej
Piekarnia "Kłos" Kazimierz Ciochoń - Tarnowiec
Hurtownia "Gola"
Kudelski - Wytwórnia Cukiernicza - Ładna
"Farmer" Zakład Przetwórstwa Mięsnego J. Łoboda - Otfinów 219
"Dobrowolscy" Sp. z o.o. Zakład Mięsny - Wadowice Górne 93
"Taurus" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego - Pilzno


W Nowym Sączu pomagali:

Pasieka Barć z Kamiannej
Piekarnia DANEK
Piekarnia MARIAN JUREK
Hurtownia Owoców Agro-hurt z Nowego Sącza
Hurtownia Materiałów Elektrycznych AMPER
Piekarnia "Agnieszka i Stanisław Lorek" z Librantowej
Zakład Masarski SZUBRYT
TYMBARK S.A.
Przetwórnia owoców i warzyw "Prospona" - Nowy SączInfo: Radio RDN Małopolska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A