Propozycje Teatru Nie Teraz
access_time 2008-03-05 12:33:47
6 i 7 marca na Scenie Teatru Nie Teraz przy ul. Czerwonych Klonów 12 zaplanowano spektakle wznawianej przez zespół TNT w nowej obsadzie sztuki "Na etapie". Z kolei 13 marca czeka nas kolejny wieczór z cyklu "Czytanie Nocą". Ten swoisty salon literacko - muzyczny, pozostając na placu Sobieskiego, przenosi się w inne miejsce. Podwoje księgarni "Oświatowa" zamieniono na przytulne wnętrza kawiarni "Tatrzańska". Bez zmian pozostaje pora "Czytań" (21:00).

"Na etapie" to opowieść oparta na epizodach z życia młodziutkiej bohaterskiej sanitaruszki AK Danusi Siedzikówny "Inki" zamordowanej w komunistycznych kazamatach. W spektaklu wykorzystano również zapomniane XIX-wieczne pieśni patriotyczne w ich oryginalnym zapisie. Swoją premierę "Na etapie" miało w roku 2000. Wznowiony i na nowo ułożony spektakl zaprezentowano już kilka dni temu w Wojniczu w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. W nowej obsadzie sztuki znaleźli się Magdalena Zbylut, Krzysztof Kołtunowicz i Szymon Seremet.

NA ETAPIE, 6 i 7 marca, Scena TNT, ul. Czerwonych Klonów 12, godz. 18:00

Kolejne "Czytanie Nocą" odbędzie się w kawiarni "Tatrzańska". Z gościnności właściciela popularnego lokalu, pana Jana Kudelskiego korzystać będą mogli zarówno organizatorzy - stowarzyszenie Teatr Nie Teraz i księgarnia Oświatowa, jak i goście salonu, dla których wstęp jest wolny. Trzynasty już wieczór z cyklu nosił będzie tytuł "Czekając na Mesjasza" a jego treścią będą literackie rozważania pasyjne. Cykl "Czytań Nocą" kontynuowany jest m.in. przy wsparciu Starosty Tarnowskiego.
CZYTANIE NOCĄ, 13 marca, kawiarnia "Tatrzańska", godz. 21:00

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A