„Weekend z filmem węgierskim”
access_time 2009-03-17 12:43:44
Od 14 marca br. w dniu urodzin generała Józefa Bema zainaugurowano w Tarnowie cykl imprez organizowanych przez różne instytucje, chcąc w ten sposób przypomnieć i przybliżyć sylwetkę Generała, bohatera Polski i Węgier, a także w części z nich zaprezentować wycinek oferty kulturalnej naszych przyjaciół Węgrów. W najbliższy weekend w Kinie Marzenie będziemy mieli okazję obejrzeć dwa węgierskie filmy fabularne poprzedzone filmami animowanymi.

Natomiast w holu kina przy tej okazji zobaczyć będzie można plakaty do imprez filmowych autorstwa Krzysztofa i Tomka Duckich.

Filmy prezentowane w „Marzeniu” są filmami wybranymi z najnowszej produkcji węgierskiej a udostępnione zostały na jednorazowe projekcje przez Polsko-Węgierską Fundację Kultury, wcześniej prezentowane były jedynie na specjalnym przeglądzie „Węgierska wiosna filmowa”, i nie znajdują się one w powszechnej dystrybucji w Polsce będzie to więc jedyna okazja do ich zobaczenia i tym samym zapoznania się z najnowszymi dokonaniami współczesnej kinematografii węgierskiej.

W imieniu Tarnowskiego Centrum Kultury zapraszam Państwa do kina „Marzenie” na projekcje filmów, które nagrodzone na międzynarodowych festiwalach filmowych, ocenione wysoko zostały również przez węgierską publiczność.

21 marca – godz. 18.00
„Maestro” reż. G.M.Tóth – film animowany – Węgry 2005
„Biała dłoń” reż. Sz. Hajdú – Węgry 2006

22 marca – godz. 18.00
„Linia życia” reż. T.Ducki – film animowany – Węgry 2005
„Koniec – ostatni Roz-rachunek” reż. G.Rohonyi – Węgry 2006


Info: Kino Marzenie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A