III Tarnowski Dzień NIE DLA KORUPCJI !
access_time 2009-03-13 10:23:52
Pałac Młodzieży w Tarnowie - Młodzieżowe Centrum Samorządności w ramach ogólnopolskiej akcji Nie Daje Nie Biorę Łapówek, która została zainicjowana w Warszawie przez stowarzyszenie N O R M A L N E P A Ń S T W O, organizuje 14. 03. 2009 r. III Tarnowski Dzień NIE DLA KORUPCJI !


Tegoroczną, III tarnowską edycje akcji - będziemy realizować dzięki wsparciu firmy reklamowej APGRAFIX , która konstruktywnie odpowiedziała na nasz apel o pomoc i nieodpłatnie wydrukowała kilkaset okolicznościowych naklejek.

Inspiracją do kolejnej realizacji Tarnowskiego Dnia NIE DLA KORUPCJI! jest problem narastającego w Polsce zjawiska korupcji ,która występuje na dużą skalę w życiu codziennym całego społeczeństwa. Gdzie upatrywać głównych przyczyn korupcji?. Najpoważniejsze powody to nie tylko niezrozumienie i korupcjogenne prawo ,ale przede wszystkim szerokie przyzwolenie społeczne wynikające między innymi z niewiedzy co jest a co nie jest korupcją . Mało kto określa jako łapówkę tańszy „bilet” u konduktora bez wypisywania biletu ,prezenty dla urzędników i pracowników państwowych za pozytywne i szybkie załatwienie sprawy . Nie widzi się szkodliwości tak częstych praktyk, jak wręczanie łapówek policjantom ,za nie wydawanie mandatu ,dawanie pieniędzy lekarzom za pomyślne operacje itp.. Większość ludzi myśli „wszyscy tak robią” i w ten sposób patologia staje się czymś normalnym. Dlatego właśnie pragniemy uświadamiać ludziom, że korupcja to nie tylko problem wielkiego biznesu i polityków ale dotyczy każdego który wręcza choćby najmniejszą łapówkę. Taka „mała korupcja” to też patologia która nakręca spiralę dalszych nieuczciwych praktyk.

Poprzez naszą akcję NIE DLA KORUPCJI! ,chcemy m.in. pokazać, że osób które nie akceptują takich praktyk jest więcej niż się wydaje, że „nie wszyscy to robią”. Chcemy również pokazać, że każda najmniejsza łapówka jest zagrożeniem ładu instytucjonalnego w Polsce i obniża zdolność państwa do organizacji życia publicznego ,tworząc podział na równych i równiejszych.

Szczególnym celem uczestnictwa młodzieży w III Tarnowskim Dniu NIE DLA KORUPCJI! będzie doskonalenie u młodych ludzi, sprawności społecznych oraz wzbogacenie elementów wychowania obywatelskiego.

W czasie naszego happeningu, który technicznie również wspomogła Drukarnia Cyfrowa Tadeusza Filipówa - w dniu 14.03.2009 /sobota/ w godz.11.00 – 13.00 na pl. Sobieskiego, ul.Wałowej oraz ul. Krakowskiej - wolontariusze MCS PM będą wręczać przechodniom z uśmiechem i w rytmie muzyki , okolicznościowe znaczki z hasłem: NIE DAJE NIE BIORĘ ŁAPÓWEK. Jesteśmy przekonani że III Tarnowski Dzień NIE DLA Korupcji! - będzie kolejnym impulsem dla mieszkańców Tarnowa, że dawanie i branie łapówek jest bardzo naganne.

Dołożymy wszelkich starań by nasza akcja przebiegła bezpiecznie i sprawnie w życzliwej atmosferze.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A