Spotkanie z Jerzym Stuhrem otworzy kolejne zajęcia Akademii Filmowej 3 w TCK
access_time 2009-03-10 14:21:48
13 marca, w piątek o godzinie 17.00 zapraszamy do udziału w spotkaniu z bardzo znanym i popularnym aktorem i reżyserem Jerzy Stuhrem, który opowie o zawodzie reżysera w ramach prezentacji zawodów filmowych. Tematem spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie “Reżyserzy – realiści i kreatorzy”, ilustracją filmową natomiat film wyreżyserowany przez naszego gościa “Historie miłosne”.

Spotkanie sobotnie rozpocznie o godz. 16.00 wykład Jerzego Armaty nawiązujący do piatkowego spotkania, by później przedstawić kolejny problem przewidziany w programie Akademii “ Historia na ekranie, widowisko czy dokument epoki” ilustracją tego tematu będzie film Jerzego Kawalerowicza “Śmierć Prezydenta”.

W spotkaniach i projekcjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, zarówno Ci którzy zapisali się do udziału w całym projekcie, jak i zainteresowani pojedynczym spotkaniem (bilety do nabycia w TCK).
AKADEMIA FILMOWA 3, to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i informacji o naszej kulturze, o historii oraz specyfice polskiego filmu, to także możliwość spotkania się z wyjątkowymi twórcami polskiego filmu w kameralnym klimacie piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury.

Historie miłosne - Polska 1997 R: Jerzy Stuhr A: Jerzy Stuhr, Dominika Ostałowska, Katarzyna Figura.
Dedykowane Krzysztofowi Kieślowskiemu cztery krótkie filmy o miłości. „Wiara w uczucie, w miłość otwiera nam drzwi w przyszłość, daje nadzieję, czyni nas lepszymi, motywuje nas. Ci, którzy przyjmą uczucie, mają jeszcze coś przed sobą – inni niewiele” – pisze w eksplikacji „Historii miłosnych” ich scenarzysta, reżyser i odtwórca czterech głównych ról. I nieważne, kim jesteśmy - szansę na miłość ma każdy. Nie każdy jednak potrafi z niej skorzystać.

Śmierć prezydenta Polska 1977 R: Jerzy Kawalerowicz A: Zdzisław Mrożewski, Marek Walczewski, Henryk Bista.
9 grudnia 1922 roku Gabriel Narutowicz zostaje pierwszym prezydentem II Rzeczypospolitej. Tydzień później uczestniczy w otwarciu Zachęty, gdzie zostaje zamordowany przez malarza, fanatyka Eligiusza Niewiadomskiego...

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A