PIT za darmo z dobrym uczynkiem
access_time 2009-03-09 08:58:13
Tarnowskie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” udostępniło na swojej stronie bezpłatny program do rozliczania się z urzędem skarbowym. Link znajduje się na stronie www.ichlepszejutro.pl, a procedura jest prosta i przejrzysta. Przy okazji można przekazać stowarzyszeniu 1 proc. podatku, a tym samym pomóc niepełnosprawnym dzieciom.

Proste narzędzie służące do przygotowania zeznania rocznego przekazała firma Power Media SA, zajmująca się produkcją oprogramowania do prowadzenia księgowości internetowej. Przedsięwzięcie nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów i nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań. – Wystarczy wejść na stronę www.ichlepszejutro.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Wypełnienie zeznanie trwa zaledwie kilka minut – mówi Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Podczas tworzenia zeznania rocznego system automatycznie wpisze w deklarację podatkową nr KRS stowarzyszenia i jego nazwę. Tym samym 1 proc. podatku trafi do tej tarnowskiej organizacji.

Pod opieką Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” jest już ponad sto osób z całego regionu. Większość stanowią niepełnosprawne dzieci uczęszczające cztery razy w tygodniu na zajęcia do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Otrzymują tam kompleksową, nowoczesną i profesjonalną terapię, także z udziałem psów. Stowarzyszenie prowadzi też Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 osób dorosłych upośledzonych umysłowo.

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie Stowarzyszenie jest budowa domu dla swoich podopiecznych, których rodzice są w podeszłym wieku lub nie żyją. W budynku dla 15-18 osób każdy będzie miał swój pokój z łazienką, a ponadto znajdzie się jadalnia, gabinet lekarski, świetlica i inne pomieszczenia gospodarcze.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” otrzymało od podatników blisko 30 tys. zł. Za pieniądze sfinansowano zajęcia w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej oraz dofinansowano działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.


Info: Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A