LEJDIS – dzieło twórców „Testosteronu” - w Kinie Millennium od 1 lutego. ROZWIĄZANIE KONKURSU!
access_time 2008-02-04 15:08:11
Zapraszamy na zapowiadający się na przebój roku 2008 film LEJDIS – dzieło twórców „Testosteronu”, czyli duetu Saramonowicz / Konecki.Rozwiązanie KONKURSU! Dwa dwuosobowe zaproszenia na film rozlosowane!

Film „Lejdis” to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn. Paradoksalnie tę żeńską odpowiedź na „Testosteron” napisał mężczyzna - Andrzej Saramonowicz („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”,), któremu twórczo pomogły cztery kobiety. Damski punkt widzenia na świat w połączeniu z poczuciem humoru autora „Testosteronu”, gwarantują widzom dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.

Główne role w filmie „Lejdis” - dwie mężatki, rozwódka i singielka - grają gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Anna Dereszowska. W role facetów, którym uda się nieźle namieszać w ich życiu wcielili się: Piotr Adamczyk, Robert Więckiewicz, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Karolak. W filmie zobaczymy także wielkie gwiazdy: Danutę Stenkę, Jana Englerta, Krzysztofa Globisza oraz sporo obiecujących aktorów m.in: Magdalenę Boczarską, Dominikę Kuźniak, Mateusza Janickiego, Hannę Konarowską, Antoniego Królikowskiego.

LEJDIS:


lub->POBIERZJak to się zaczęło? Jakiś czas temu Andrzej Saramonowicz, miłośnik surfowania po Internecie, natknął się na blog www.lejdis.pl. Zafascynowany poczuciem humoru autorek, namówił je do współpracy. Tak narodził się pomysł filmu. - Znaleziony przeze mnie blog stał się punktem wyjścia do scenariusza – wspomina Saramonowicz. - W internetowych dialogach znalazłem coś, co mnie rozbawiło, a zarazem odkryło przede mną ostry, prawdziwie kobiecy sposób widzenia świata. Czułem, że w autorkach bloga jest niezwykle silny potencjał twórczy. Wiedziałem równocześnie, że na potrzeby filmu trzeba stworzyć całkiem nową historię, bo afabularny blog zupełnie się do tego nie nadawał.

Prace nad scenariuszem „Lejdis” trwały od 2005 roku, z roczną przerwą na zrealizowanie przez Koneckiego i Saramonowicza komedii hormonalnej „Testosteron”. Ze zdwojoną siłą powrócono do nich w początkach 2007 roku. W kwietniu 2007 roku zdecydowano się porzucić dotychczasowe kierunki myślenia. Wersja, która jest podstawą filmu (powstała w maju i czerwcu 2007 roku), różni się radykalnie w stosunku do poprzednich scenariuszy. Pracowało nad nią pięcioro autorów: Andrzej Saramonowicz („Pół serio”, „Ciało”. „Testosteron”), Anna Andrychowicz-Słowik, Ewa Sienkiewicz, Hanna Węsierska (współautorki blogu) oraz pisarka Małgorzata Saramonowicz (powieści „Siostra”, „Lustra”, „Sanatorium”, scenariusz „Tango z aniołem”).

- Praca z autorkami blogu Lejdis była na tyle owocna i satysfakcjonująca, że chcielibyśmy ją kontynuować – mówi Andrzej Saramonowicz. – Myślimy nad stworzeniem serialu komediowego. Być może będzie to Lejdis, a być może zupełnie nowa historia.

Komedię wyreżyserował Tomasz Konecki ( „Pół serio”, „Ciało”, „Tango z aniołem”, „Testosteron”). Za kamerą stanął Tomasz Madejski („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”, seriale: „Tango z Aniołem”, „Zostać Miss”, „Więzy krwi”).

To już czwarta komedia teamu Konecki, Madejski i Saramonowicz. Pierwsza - „Pół serio”, o perypetiach debiutantów usiłujących nakręcić film, dostała najwięcej nagród na festiwalu w Gdyni w 2000 roku. „Ciało” - o karkołomnych próbach pozbycia się kłopotliwych zwłok – zdobyło Złotą Kaczkę za najlepszy film 2003 roku. „Testosteron” był sukcesem 2007 roku – miał niemal 1,4 mln widzów, a teksty z filmu na stałe weszły do języka potocznego.

Tarnowska (i jednocześnie ogólnopolska!!!) premiera filmu LEJDIS: już pierwszego lutego – 2008.

W kinie Millennium film „Lejdis” będzie prezentowany przez cztery tygodnie: do 28 lutego br.

LEJDIS (Polska, 2007, 15 l.)
KINO MILLENNIUM: 01.02.2008 – 28.02.2008
bilety zbiorowe: 11 zł, indywidualne 13 zł.ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Dla wszystkich naszych czytelników wspólnie z Kinem Millennium przygotowaliśmy konkurs. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, jednak mamy dla Państwa tylko 2 bilety. Specjalnie na Walentynki będzie możliwość wygrania kolejnych biletów.

Dwa dwuosobowe zaproszenia na film (+plakat z filmu) otrzymują:

-Martyna Stoga,
-Kinga Bugańska.

Bilety będzie można odebrać w umówionym wcześniej terminie!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W ZABAWIE!!!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A