Pieniądze na ośrodki zdrowia
access_time 2008-05-08 11:30:34
750 tysięcy złotych na remont ośrodków zdrowia otrzyma Samorząd Gminy Tarnów ze środków PFRON – taką decyzję podjął w Uchwale 322/08 z dn. 22 kwietnia Zarząd Województwa Małopolskiego.

Gmina Tarnów znalazła się wśród czterdziestu czterech wnioskodawców z Małopolski, którzy otrzymają w roku 2008 dofinansowanie do robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji. Zarząd Województwa uwzględnił dwa wnioski dotyczące remontów i przystosowania do potrzeb niepełnosprawnych ośrodków zdrowia w Koszycach Małych i Woli Rzędzińskiej. W obydwu obiektach prace już są prowadzone. - Uzyskane 650 tysięcy na ośrodek w Koszycach Małych pozwoli nam na dokończenie modernizacji tego budynku jeszcze w tym roku – podkreśla zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik. - Jeśli tę inwestycję realizowalibyśmy wyłącznie ze środków własnych gminy, zajęłoby nam to trzy lata – dodaje. Podobnie jest ze 100 tysiącami złotych, jakie gminny samorząd otrzyma na ośrodek zdrowia w Woli Rzędzińskiej. - Remont tego ośrodka zdrowia już jest właściwie na ukończeniu – konkluduje kierownik referatu inwestycji i rozwoju Urzędu Gminy Tarnów Bogumiła Bardel – a dzięki dofinansowaniu z PFRON będziemy mogli usunąć kolejne bariery komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych, między innymi zamontujemy windę.

Swej radości nie kryje Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. - Jestem niezmiernie wdzięczny Zarządowi Województwa Małopolskiego, że przychylił się do naszych wniosków - podkreśla. - I muszę równocześnie podkreślić dużą zasługę pracowników naszego urzędu. Mamy znakomitych fachowców na każdym poziomie – zarówno na etapie przygotowania wniosków, realizacji inwestycji, jak i na poziomie rozliczeń finansowych – dodaje.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A