Zbieranie w Tarnowie zakończone – Finał akcji „Drzewko za butelkę”
access_time 2008-05-07 12:45:17
Zbieranie plastikowych butelek PET w ramach VI edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę” w Tarnowie zostało zakończone. Ukoronowaniem całej akcji był przeprowadzony dnia 29 kwietnia 2008 roku przez koordynatorów regionalnych- Branżową Organizację Odzysku Spółka Akcyjna oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie- Mościcach Spółka Akcyjna jej uroczysty finał. Tegoroczna edycja akcji „Drzewko za butelkę” prowadzona jest pod patronatem Ministra Środowiska, a patronat medialny nad nią sprawują miesięczniki „Rynek Chemiczny”, „Przemysł Chemiczny” i „Ekopartner”.

W tym roku „Drzewko za butelkę” odbywa się w 10 miejscowościach w Polsce – miastach gdzie swoją aktywność gospodarczą prowadzi 14 realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W Tarnowie i okolicach dzieci z 30 placówek oświatowych zebrały łącznie 217 827 sztuk butelek. Za odbiór zebranych butelek odpowiadała firma EKOTAR Spółka z o.o.

Podczas finału organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Zostały wręczone nagrody, upominki, dyplomy oraz posadzono 400 sztuk drzewek. Zwycięzcami finału okazały się dzieci z Internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie, zbierając 35 353 sztuk butelek. Pan Andrzej Kukułka- koordynator akcji ekologicznych Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie (kilkukrotnego zwycięzcy akcji, a w tym roku zdobywcy 2 miejsca) komentuje, że „jest to akcja na ogromną skalę. Dzieci tak bardzo się w nią zaangażowały, że wciągnęły do zabawy rodziców i sąsiadów”. Dodaje także, że „...w przyszłym roku uczniowie, nie oddadzą tak łatwo zaszczytnego 1 miejsca!”„Drzewko za butelkę” to akcja Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska”, która łączy w sobie edukację ekologiczną, aktywność społeczną oraz troskę o środowisko naturalne, własne miasto i gminę. W zamian za zebrane puste butelki PET przedszkolaki i uczniowie biorący udział w akcji otrzymują sadzonki drzew, którymi zalesiają wybrany przez siebie region w swojej miejscowości.

W tym roku w Tarnowie w akcji „Drzewko za butelkę” wzięło udział 30 placówek edukacyjnych (5291 dzieci wzięło udział). Zebrano w sumie 217.827 butelek. Posadzono 400 drzewek. Warto dodać, że średnio jedna osoba zebrała 41 butelek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A