Zatrzymano sprawców "alarmu bombowego"
access_time 2008-05-13 13:44:37
Policjanci z Komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali sprawców „alarmu bombowego” z piątkowego wieczora w Tarnowie. Przypomnijmy, że do jednego z mieszkań bloku przy ul. Rydza Śmigłego zatelefonował mężczyzna z informacją o podłożonej w bloku bombie. Alarm okazał się nieprawdziwy, niemniej jednak postawił na nogi Policję, Pogotowie Ratunkowe i wiele innych służb, a jedenastu mieszkańców bloku musiało czasowo opuścić miejsce zamieszkania.

Po ewakuacji 11 mieszkańców, pirotechnicy sprawdzili dokładnie teren bloku i jego okolice, nie ujawniając ładunku wybuchowego. Mieszkańcy bezpiecznie powrócili do domów.

W wyniku pracy operacyjnej policjantów sprawcy zostali namierzeni. Są nimi dwaj 16-latkowie ze Skrzyszowa, uczniowie pierwszej klasy jednej z tarnowskich szkół średnich. Jak się okazało dzwonili z pożyczonego telefonu komórkowego, do kobiety, która była nauczycielką ich wspólnego kolegi. Zachowanie ich wydaje się o tyle nielogiczne, że ani oni sami ani właściciel telefonu nie miał żadnych ukrytych pretensji do pedagoga. Jak się tłumaczyli miał być to niewinny żart podczas piątkowej imprezy. Sprawcy zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego, o ich losie zdecyduje Sąd Rodzinny. Opiekunowie chłopców muszą liczyć się z koniecznością zwrotu kosztów całej akcji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A