ŚWIETLIKI – XV LAT NA SCENIE - 8 lutego w Piwnicach TCK! Rozwiązanie konkursu!
access_time 2008-02-06 14:29:58
8 lutego zapraszamy do Piwnic TCK na urodzinowy koncert formacji ŚWIETLIKI prowadzonej przez poetę, powieściopisarza, dziennikarza i wokalistę Marcina Świetlickiego. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 15-lecia zespołu. Dla naszych czytelników dwuosobowe zaproszenie do wygrania!! Rozwiązanie konkursu!

W związku z decyzją Prezydenta RP o ogłoszeniu żałoby narodowej informujmy, że koncert ŚWIETLIKÓW, który miał odbyć się 25 stycznia 2008 w Piwnicach TCK zostaje przełożony na 8 lutego. Miejsce i godzina koncertu bez zmian. Zaproszenia wydane przez TCK i bilety zakupione na koncert zachowują swoją ważność.

KONKURS!!

Wśród nadesłanych tydzień temu zgłoszeń wylosowaliśmy zwycięzcę. Dwuosobowe zaproszenie na piątkowy koncert otrzymuje:

-Mieczysław Sak. Zaproszenie będzie można odebrać w TCK, przed imprezą.

Dziękujemy wszsytkim za udział w zabawie!!!

Świetliki – polska grupa muzyczna powstała w Krakowie w październiku 1992, zaliczana do nurtu muzyki alternatywnej i poezji śpiewanej. Wokalistą zespołu jest, posługujący się charakterystyczną manierą melorecytacji, poeta Marcin Świetlicki, który założył go wspólnie z muzykami krakowskiego zespołu Trupa Wertera Utrata. Świetliki wykonują utwory m.in.z tekstami jego autorstwa. Współliderami zespołu są Świetlicki i Grzegorz Dyduch. Pierwszy album pt. „Ogród koncentracyjny”, nagrany w 1993 dla niezależnej krakowskiej wytwórni Music Corner, wzbudził spore zainteresowanie publiczności oraz mediów i przyniósł grupie w roku następnym zaproszenie na festiwal w Opolu. Druga płyta pt. „Cacy cacy fleischmaschine” otrzymała w roku 1996 dwie nominacje do nagrody Fryderyka w kategoriach muzyka alternatywna i poezja śpiewana. W nagraniach do trzeciej płyty pt. „Perły przed wieprze” (1999) wziął udział Mateusz Pospieszalski. W 2001 roku Świetliki zmieniły wytwórnię, kolejne dwa albumy: „Złe misie” (z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki) oraz „Las Putas Melancólicas” (z udziałem Bogusława Lindy, 2005) zostały już nagrane dla Universalu. Utwór z tego albumu pt. „Filandia”, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Przez 15 lat swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, tomik poetycki „Muzyka środka“ znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike. Dyskografię Świetlików uzupełniają EPki: „Cacy Cacy Love Mix”, „Perły”, „Wieprze”.


W Tarnowie Świetliki wystąpią w składzie:

Marcin Świetlicki - wokal
Grzegorz Dyduch - gitara basowa, kontrabas
Artur Gasik - gitara, instrumenty klawiszowe
Marek Piotrowicz - instrumenty perkusyjne
Tomasz Radziszewski - gitara elektrycznaInfo: TCK

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A