Kolejne kontrole policyjne na "czwórce"
access_time 2008-01-02 14:12:48
Droga krajowa nr 4 biegnąca przez teren powiatu tarnowskiego ma blisko 32 km długości. To zaledwie jeden procent długości wszystkich dróg naszego regionu. Zagrożenie bezpieczeństwa na tej drodze jest bardzo duże. Wpływ na to ma przede wszystkim ogromne natężenie ruchu, przekraczające 20 tysięcy pojazdów na dobę. Ponadto droga na znacznej długości jest poprowadzona przez obszary zabudowane.

W roku ubiegłym w 19 wypadkach, które miały miejsce na „czwórce”, zginęło 8 osób, a 25 zostało rannych. Zatem co trzecia ofiara wypadku ginie właśnie na tej drodze. Mimo przeprowadzonej modernizacji, stan bezpieczeństwa nie ulega poprawie. Około 30 procent zdarzeń spowodowanych jest nadmierną prędkością.

Dlatego też w piątek, 4-go stycznia, na całej długości drogi nr 4 przebiegającej przez Małopolskę, odbędą się działania pod kryptonimem „TRASA IV”. Zostaną w nich zaangażowani policjanci z siedmiu komend miejskich i powiatowych oraz policjanci komisariatu autostradowego. Wykorzystane będą wszystkie urządzenia do pomiaru prędkości, w tym fotoradary i pojazdy z wideorejestratorem. Głównym celem są wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania dozwolonej prędkości. Jedynym środkiem represyjnym będą mandaty karne. Oczywiście policjanci nie będą obojętni dla sprawców innych wykroczeń. Każdy zatrzymany kierujący zostanie skontrolowany pod kątem trzeźwości i obowiązku korzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Działania te zostaną powtórzone w drugiej połowie miesiąca stycznia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A