Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej mianowany! (zdjęcia, nagrania)
access_time 2007-12-22 14:38:33
W dniu dzisiejszym o godzinie 12 ogłoszono mianowanie rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dra Wiesława Lechowicza biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Ojciec Święty Benedykt XVI przydzielił Mu stolicę tytularną Lambiridi(Algieria) - jest to już dziewiąty biskup pomocniczy w historii naszej diecezji.
fot. Michał Stańczyk W sobotnie południe w Auli Seminarium Duchownego w Tarnowie ksiądz Biskup Wiktor Skworc upoważniony przez Stolicę Apostolską i Nuncjaturę Apostolską w Polsce ogłosił mianowanie ks. dra Wiesława Lechowicza biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Świadkami uroczystości byli: Ks. Biskup Władysław Bobowski, księża Profesorowie Seminarium Duchownego, Kanclerz, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, alumni i seminarzyści, rodzice nowego biskupa, przedstawiciele mediów.


Ogłoszenie nominacji


lub->POBIERZ


"Wielbi dusza moja Pana" - tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej:

Słowa podziękowań


lub->POBIERZ

lub->POBIERZ


Ks. Biskup Wiktor Skworc zwrócił się do Nominata z prośbą, żeby nadal zechciał pełnić obowiązki rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie aż do końca pierwszego semestru, a społeczność seminaryjną, aby modliła się o nowego dobrego pasterza. Wyraził również słowa podziękowania pod adresem Benedykta XVI za nominację, która jest "wyrazem duszpasterskiej troski Pasterza Powszechnego." Ogłosił też, że sakra biskupia zostanie udzielona Biskupowi Nominatowi 16 lutego w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godzinie 12:00.

Biskup wręczył Nominatowi Krzyż Benedykta XVI otrzymany podczas ostatniego pobytu Wiktora Skworca w Rzymie, a który od samego początku przeznaczony był dla biskupa pomocniczego naszej diecezji, jako znak - wezwanie do ofiarnej służby na miarę służby Jezusa Chrystusa.

Biskup Skworc o nowo mianowanym.


lub->POBIERZ


Ks. dr Wiesław Lechowicz:
O swojej posłudze.


lub->POBIERZ


Hasło i współczesny obraz kapłana.


lub->POBIERZ


Ojciec Święty wyznacza każdemu biskupowi stolicę tytularną, czyli miejsce kościoła diecezjalnego, za który trzeba się modlić, gdzie sytuacja chrześcijaństwa wygląda bardzo poważnie, gdzie chrześcijaństwo jest w mniejszości. Nominat otrzymał ją w Algierii w Lambiridi. Z niezwykłym zaangażowaniem opowiadał o informacjach, które już zaczerpnął na temat przydzielonej Mu stolicy, szczególnie zafascynowało go powiedzenie Metropolity Algierii "Kościół w Algierii jest kościołem przyjaźni i spotkań" i właśnie w tym duchu chciałby realizować swoją nową posługę.

tekst i nagrania: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A