Jazz ... nie tylko instrumentalnie
access_time 2007-10-20 14:14:20
Do tej pory przyzwyczailiśmy się do słuchania muzyki płynącej z instrumentów. W piątek przekonaliśmy się, że nie zawsze są one potrzebne, czasem wystarczy siła własnego ciała i głosu. Przekonał nas o tym świetny beatboxer, raper i tancerz z Gujany MC Stewlocks wraz z grupą Eastcom.
fot. Michał StańczykTCK proponuje tarnowianom bogatą ofertę różnego typu koncertów zadawalających szerokie grono odbiorców. W piątkowy wieczór organizatorzy zaproponowali wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpili wybitni krakowscy instrumentaliści, zespół Eastcom a ich gościem specjalnym był świetny beatboxer Andy Ninvalle, znany jako MC Stewlocks

Muzycy zaprezentowali utwory z płyty "Teenlover", a ich elektryczny jazz zelektryzował publiczność. Dodatkowych wrażeń dostarczył występ gościa specjalnego. Artysta występował już w Polsce, natomiast na tarnowskiej scenie pojawił się pierwszy raz i od razu zyskał sympatię uczestników koncertu. Jego umiejętność wydawania odgłosów ustami wywołała aplauz publiczności, a żywiołowość występu zachęciła do wspólnej zabawy.

W przerwie koncertu zaprezentowano wystawę Adrianny Szuleckiej z Pleśnej, uczennicy klasy pierwszej III LO w Tarnowie, pasjonatki fotografii. Mimo że po aparat sięgnęła zaledwie dwa lata temu, jej prace wskazują na wrażliwość, umiejętność patrzenia na otaczający świat. Zaprezentowane fotografie pokazują, że autorka jest dobrze zapowiadającą się artystką - fotografikiem. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze o niej usłyszymy.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A