Świetlica pomaga
access_time 2007-11-23 10:01:42
Ponad 40 dzieci zostało objętych stałą opieką przez Aktywną Świetlicę Terapeutyczną Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” i Fundacji PZU. Tarnowska placówka oferuje bezpłatną terapię i rehabilitację dzieci upośledzonych umysłowo i ich rodziców.

W czasie indywidualnych konsultacji przy ul. Hodowlanej 6 dzieci korzystają z porad logopedy i psychologa. Usprawnianiem ruchowym zajmuje się rehabilitantka. Najmłodszych objęto pierwszym w Tarnowie autorskim programem działania barwą i terapii przez sztukę i dogoterapii opracowanym specjalnie na potrzeby projektu.

Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji – wyjście do kina, pizzerii, kawiarni, „Promiennego Zamku”. - Wychowując niepełnosprawne dziecko, większości rodziców nie stać na takie wydatki. Dlatego sprawiamy, że nie tylko jutro, ale też dziś naszych podopiecznych staje się lepsze – podkreśla koordynator projektu Klaudia Padoł, wiceprezes Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Bardzo ważne jest też wyposażenie poszczególnych pracowni terapeutycznych.


Koordynator projektu, Klaudia Padoł:


lub->POBIERZ


Zajęcia arteterapeutyczne z wykorzystaniem przeszkolonych psów pozwalają dzieciom na rozwój funkcji dotykowych i oddechowych, stymulację ruchową i okazanie uczuć, emocji. Zdaniem Klaudii Padoł, zabawy z psem przynoszą niepełnosprawnemu uczestnikowi terapii nie tylko doznania termiczne i zapachowe, ale przede wszystkim sprawiają radość i dają odprężenie psychofizyczne.

W cyklu "Jak sobie z tym poradzić?" rodzice i opiekunowie spotykają się ze specjalistami: psychologiem klinicznym, pedagogiem, prawnikiem, lekarzem i księdzem. Rodzice podkreślają, że Aktywna Świetlica Terapeutyczna przy ul. Hodowlanej 6 jest jedyną atrakcją dla ich dzieci. Różnorodność zajęć sprawia, że najmłodsi nie nudzą się, natomiast przy wspólnej zabawie są rozwijane ich funkcje mowy, umysłu i ruchu.

Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie. Początek o godz. 16.00. Wszystkie koszty pokrywa Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Fundacja PZU.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A