Inicjatywa Mościckiego Centrum Kultury
access_time 2007-10-12 14:06:28
Kino millenium informuje, że w ramach przedpołudniowych i przeznaczonych dla szkół seansów filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, zorganizowane zostaną spotkania z przedstawicielami tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej.

Instytucja jako pierwsza w środowisku Tarnowa podjęła się upowszechnianiu tematyki związanej ze zbrodnią katyńską. Celem krótkich prelekcji jest zapoznanie uczniów z wieloletnią działalnością tarnowskiego oddziału Związku, a tym samym rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat tragedii katyńskiej. Realizując tę ważną wychowawczą inicjatywę skierowaną głównie dla młodzieży, Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach stawać się będzie miejscem kształtowania patriotyzmu i narodowych wzorców wychowawczych wśród naszego społeczeństwa.

Istotne jest również, że w spotkaniach tych uczestniczą znane osobowości naszego regionu min. Pani Monika Chłopecka , Pan Wiceprezydent Tarnowa Henryk Słomka- Narożański. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem pedagogów i młodzieży.

Uczestniczący w spotkaniach o tematyce katyńskiej mają również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Mościc. Na wystawie eksponowane są zdjęcia z cyklu „Mościckie ogrody w fotografii”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A