Koncert jazzowy zespołu NEW BONE - 28 września - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2007-09-28 11:11:37
Koncert zespołu NEW BONE, otwiera kolejny, bardzo ciekawie zapowiadający się sezon jazzowy w Piwnicach TCK. Koncert otworzy tarnowska formacja jazzowa z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie prowadzona przez Piotra Pociaska.Dla naszych internautów mamy 1 dwuosobowe zaproszenie na koncert!!
%%br%%

28 września 2007r., o godz. godz. 19.30 w Piwnicach TCK, Tarnów-Rynek 5 wystąpią:

Zespół Jazzowy ZSM w Tarnowie oraz gwiazda wieczoru,

NEW BONE

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK, Tarnów- Rynek 5
Codziennie w godz. 8.00-18.00.

Zespół jazzowy ZSM w Tarnowie został założony w 2003 roku, od początku istnienia prowadzi go uznany gitarzysta Piotr Pociask. W skład zespołu wchodzą uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Początki twórczości muzyków sięgają okolic muzyki funky, aktualnie jednak podążają za fascynacjami standardami jazzowymi, mainstreamowym jazzem.
Podczas koncertu w Piwnicach TCK zespół wystąpi w składzie:
Michał Król
Sławek Pezda
Maksymilian Pach
Paweł Południak
Piotrek Południak
Kajetan Borowski
Mariusz Potępa

"NEW BONE" to klasyczny kwintet jazzowy z Krakowa, grający swój autorski program, oparty na dokonaniach gigantów światowego jazzu ("Art Blakey's Jazz Messengers", Miles Davis, Lee Morgan).
W muzyce zespołu słychać wyraznie syntezę twórczości tych wielkich artystów. W grudniu 2004 r. "NEW BONE" zarejestrował swój debiutancki album "Something for Now", który cieszy sią dużym uznaniem wśród krytyków i publiczności.
Na program koncertu złożą się oryginalne kompozycje Tomasza Kudyka oraz utwory inspirowane twórczością amerykańskich muzyków jazzowych, m.in.: Horacego Silvera, Milesa Davisa czy Wayne Shortera.
Koncert zespołu jest nie lada gratką, zarówno dla melomanów tego nurtu, jak i zwykłego słuchacza.

Skład zespołu:
Tomasz Kudyk- trąbka
Marcin Ślusarczyk- saksofon
Joanna Gajda- pianino
Maciej Adamczyk- kontrabas
Arek Skolik- perkusja


O zesole NEW BONE:
W wyniku wielu niepomyślnych zdarzeń i zaniedbań, zespół znakomitych muzyków, działających na rynku od co najmniej 1996 roku nie wydał jeszcze płyty. Stało się to dopiero w grudniu 2004, dzieki sprzyjającym okolicznością zespół zarejestrował swój pierwszy autorski krążek zatytułowany „Something for now”. Minęło 8 lat od pierwszego występu na Festiwalu Trębaczy Jazzowych „Miles Davis Memorial Night” we wrześniu 1996, od tego czasu zespół kilkakrotnie zmieniał skład, choć dwóch muzyków trębacz i kompozytor Tomasz Kudyk i saksofonista altowy Marcin Ślusarczyk stanowiących o stylu New Bone pozostało. Zespół został założony przez studentów Akademii Muzycznej. Krystalizował swój profil stylistyczny również poprzez zmiany personalne i z biegiem czasu stał się grupą absolwentów Akademii Muzycznych krakowskiej i katowickiej, dojrzewających w tym zespole, ale również uprawiając zawód muzyka poza nim. W 1996 roku Grzegorz Tusiewicz napisał dla „Dziennika Polskiego” po jednym z pierwszych koncertów New Bone:
„Młodzi członkowie zespołu potrafią wiele, na pewno dużo więcej niż ich rówieśnicy 35 lat temu i teraz stoją przed wyborem swojej drogi w jazzie. Pokazali nam, że idą po śladach Milesa i jego współpracowników, postawionych właśnie 35 lat temu. To bardzo trudna i wymagająca wysokich kompetencji droga. Nikłemu doświadczeniu można przypisywać małą spójność sekcji, co zubaża brzmienie i osadzenie rytmiczne formacji. Sekcje Davisa są najlepszym przykładem. W zespole gra się przede wszystkim razem, a potem solowo. Pomimo to pozytywne zaskoczenie.”
Od tego momentu minęło kilka lat. Obydwaj muzycy będący filarami zespołu współpracowali z Leszkiem Kułakowskim, grupą Little Egoists, z Januszem Muniakiem, z Wojciechem Groborzem. Ta rozległa kompetencja i zainteresowania otwierały nowe perspektywy stylistyczne i programowe. Dla własnych potrzeb trzeba było dokonać selekcji elementów, aby efekt pracy był stylistycznie spójny, a muzycznie czytelny i interesujący zarówno dla słuchacza jak i dla samych autorów. Wierność swoim młodzieńczym fascynacjom i muzycznej formacji, która wynikała w wypadku Tomka Kudyka z rodzinnej tradycji jazzowej, gdyż jest on synem Jana – lidera i trębacza Jazz Band Ball Orchestra, a na poglądy Marcina Ślusarczyka duży wpływ miała współpraca z Januszem Muniakiem. Wierność zapewne pozostała – fascynacja grą, twórczością i osiągnięciami artystycznymi tych muzyków głównie amerykańskich którzy kontynuują posłanie artystyczne Horacego Silvera, Wayne Shortera, zespołu Jazz Messengers, Milesa Davisa z dwóch początkowych okresów twórczości. Gdyby mieszkali w Nowym Jorku zaliczono by ich do hard bop Manhatan gang, zapewne obok Lew Soloffa, Billy Harpera. Przez osiem lat repertuar zespołu stał się bardziej wyrafinowany nie w kierunku formalnych komplikacji, gdyż formy tu występujące są tradycyjne, żeby nie powiedzieć mocniej – konserwatywne, lecz w kierunku wyszukanej i ciekawej treści muzycznej. Na program koncertów krakowskiej grupy składają się przede wszystkim oryginalne kompozycje Tomasza Kudyka. Można je usłyszeć na pierwszej płycie zespołu „Something for now”.

Najważniejsze festiwale w których zespół brał udział:

- V Radomski Festiwal Jazzowy - Radom 2006
- XVIII Jazz nad Sanem - Przemyśl 2006
- V Festiwal Jazz na Kanapie - Oleśnica 2006
- IV Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - Tarnowskie Góry 2006
- V Międzynarodowy Festiwal „Jazz Bez...” - Przemyśl 2005
- JVC Jazz festival - Legionowo 2005
- XIII Jazz Sessions - Gliwice 2005
- Festiwal „Ci na których liczymy” - Warszawa 2005
- Miedzynarodowe Glogowskie Spotkania Jazzowe 2005
- Festiwal Trębaczy Jazzowych „Miles Davis Memorial Night” w latach 1996, 1997, 1999
- XIV Ogólnopolski Festiwal „Młode Talenty” - Tarnów 1996
- Mikołajki Jazzowe - Przemyśl 1996
- Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami - Kraków 1998, 1999, 2000, 2001,   2002, 2003, 2004.
- III Międzynarodowy Festiwal Jazzowy - Policki 99 - Czechy 1999
- V Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Starzy i młodzi czyli jazz w Krakowie” - Kraków 1999
- Zespól jest laureatem I nagrody w konkursie „Wolna scena jazzowa” w 1997


KONKURS!!!
Szczęśliwą osobą, która została wylosowana i otrzyma dwuosobowe zaproszenie na dzisiejszy koncert jest Pani  Małgorzata  Ścibor.  Serdecznie  gratulujemy!!

Info:Tarnowskie Centrum Kultury

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A