Podsumowanie piłkarskiego weekendu
access_time 2007-09-23 21:56:34
W miniony weekend kolejne ważne zwycięstwo odniosła tarnowska Unia. Lider IV ligi wygrał z Wisłą II w Krakowie. Niestety swój mecz przegrał zespół Okocimskiego Brzesko

fot. Michał StańczykIII. Liga-Okocimski przegrywa.

Piłkarze Okocimskiego jechali do Małogoszczy, z nadzieją na wywiezienie przynajmniej punktu, ta sztuka się jednak nie udała. Gospodarze byli stroną przeważającą, znakomicie spisywał się bramkarz „Piwoszy” Tymoteusz Kasprzycki. Zwycięski gol padł dopiero w końcówce meczu. Po faulu na polu karnym, „jedenastkę” skutecznie egzekwował, kapitan Wiernej Paweł Bień.

Wierna Małogoszcz - Okocimski KS Brzesko 1 - 0 (0 - 0)

Bramka: 1-0 Bień (88) - karny.

Okocimski: Kasprzycki - Stanula, D.Policht, Ogar, Mateusz Wawryka - Karwat, Ulas, Metz, Bednarczyk (85 Gąsienica), Matras (81 Baruch) - R.Policht.

IV. Liga- Unia wygrywa dziewiąty mecz z rzędu, porażki Tuchovii i BKS-u.

Tarnowianie podtrzymali dobrą passę. Pokonali na wyjeździe rezerwy krakowskiej Wisły 2-1. Ok. 180 tarnowskich kibiców, przybyłych do Krakowa, było światkami niezłego meczu. Prowadzenie gościom już w 11 min. zapewnił Daniel Bartkowski, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, główką umieścił piłkę w siatce. Po przerwie drugiego gola zdobył Asseh. Niestety po tej akcji doznał kontuzji, jednak wiele na to wskazuje, że niegroźnej. „Jaskółki” stworzyły sobie jeszcze okazje strzeleckie, podobnie jak Wiślacy. Gospodarze honorową bramkę zdobyli jednak dopiero w 90 min. Na listę strzelców wpisał się Szabat. Unia nadal przewodzi ligowej stawce. Za tydzień ta przewaga może jeszcze wzrosnąć. Unia zmierzy się w sobotę z Puszczą Niepołomice, która traci do „Jaskółek” 3 punkty.
Bocheński po ostatnim sukcesie (remis z Puszczą), tym razem nie sprostał Płomieniowi Jerzmanowice. Przegrał 2-4. Również nie spisała się drużyna Tuchovii, która uległa w Sułkowicach Gościbii 1-5. Zwycięstwo 3-2, nad rezerwami Sandecji odniósł Bruk- Bet Nieciecza.

Wisła II Kraków - Unia Tarnów 1 - 2 (0 - 1)

Bramki: 0-1 D. Bartkowski (11), 0-2 Asseh (60), 1-2 Szabat (90).

Unia: Kasprzyk - Niewola, D. Bartkowski, Sobyra, Pawlak - Maciosek, Radliński, Ł. Popiela (79 Fryś), Węgrzyn (71 Marciniec) - Asseh (68 Witek), Drozdowicz (63 Żaba).

V Liga. Remis w meczu na szczycie.

Metal Tarnów nie sprostał Wolanii Wola Rzędzińska i przegrał 0-1. Przodownictwo w tabeli objął zespół Polanu Żabno, który wygrał w Nowym Sączu z Biegoniczanką 2-0. W meczu na szczycie, dotychczasowy lider Skalnik Kamionka Wielka zremisował z trzecią drużyną- Orłem Dębno 1-1.

VI Liga. Kolejna wygrana Dąbrovii.

Tempa nie zwalnia lider z Dąbrowy Tarnowskiej. Dąbrovia pokonała 3-0 Gosławię Gosławice. Porażek doznały tarnowskie kluby. Tarnovia przegrała w Wojniczu aż 0-4, zaś Iskra w Zakliczynie 1-4.

(MP)
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A