Kielczanin bezkonkurencyjny w bilardowym Pucharze Polski
access_time 2007-06-26 09:21:21
Karol Skowerski (Contact Kielce) zwycięzcą Międzynarodowego Pucharu Polski w 8 bil rozegranego w Dębicy. W finale Karol pokonał Radosława Babicę 6-5. Trzecie miejsce dla Krzysztofa Gastmana i Konstantina Stiepanova.

W ubiegły weekend w Klubie PINO w Dębicy rozegrano Międzynarodowy Puchar Polski Dębica 2007. Organizatorami zawodów był Urząd Miasta Dębica i Polski Związek Bilardowy. Wystąpiło 120 zawodników m.in. z Kielc, Dębicy, Lubina, Poznania, Warszawy,Bielska Białej, Wałbrzycha, Rzeszowa, Tarnowa, Sopotu, Sokółki, Gdańska, Mikołowa a także zawodnicy z Ukrainy i Rosji, w tym pierwszy w europejskim rankingu Europejskiej Federacji Bilardowej Rosjanin Konstantin Stiepanov. W turnieju nie wzięli udziału Słowacy i Czesi, któzy z powodu kłopotów podczas podróży dotarli na miejsce z kilkugodzinnym opóźnieniem i nie mogli już zagrać w turnieju. Zawiedli rónież Anglicy i Bułgarzy, którzy mimo deklaracji nie przyjechali w tym roku do Dębicy.

Pierwszy dzień Mistrzostw minął na rozgrywkach grupowych. Zawodnicy grali na 11 stołach w obydwóch placówkach Klubu PINO (ul. Konarskiego i ul. Kolejowa w Dębicy). Z Klubu PINO VENTOR Dębica w następnym dniu kontytnuowali swoje gry Michał Kędzior, Sebastian Ryłko którzy zajęli 17 miejsca w turnieju; Wojciech Krzeszowiec, Wojciech Gosk, Krzysztof Drąka, którzy zajęli egzekwo 33 miejsce i najlepszy tego dnia z dębickich zawodników Dominik Zając, który był jednym z faworytów tego pucharu. Trafiając jednak na Konstantina Stiepanova po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu musiał uznać wyższość Rosjanina. Z grupy wyszło również kilku zawodników z Tarnowa m.in. kilkukrotna Mistrzyni Polski Ewa Grzyb. Jednak żadne z nich nie powalczyło długo w dalszych rozgrywkach.

Słabo uplasował się jeden z pierszych bilardzistów Polski, 6-krotny Mistrz Polski Tomek Kapłan z Ósemki Rzeszów, który po wyjściu z grupy ograł zawodnika PINO VENTOR Wojtka Goska, a następnie przegrał z Mariuszem Skonecznym i zakończył turniej na 17 miejscu. Wielu emocji przysporzył nam finał pomiędzy Karolem Skowerskim a Radkiem Babicą, gdzie tym razem to aktualny V-ce Mistrz Europy Radek Babica w decydującej partii musiał uznać wyższosć swojego klubowego kolegi.

"To był bardzo ładny, emocjonujący turniej. Wiele pojedynków wartych obejrzenia i wspominania m.in. Marcinkiewicz (Warszawa) - Skoneczny (Tomaszów Maz.), Krzeszowiec (PINO VENTOR Dębica) - Klimek (Ósemka Rzeszów), wszystkie właściwie pojedynki z Konstantinem Stiepanovem, gdzuie zapadnie nam w pamięć pojedynek z jednym z zawodnikow PINO VENTOR Dominikiem Zającem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebigu imprezy. Zawodników należy pochwalić naszych dębickich juniorówŁ Sebastian Tabor, Wojtek Krzeszoweic i Bartek Pondo. Mam nadzieję, że ten turniej będzie dla nich jeszcze większą motywacją do dalszego treningu" - powiedziała manager, Katarzyna Czernicka.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A