Nowe tarnowskie fabryki dają pracę
access_time 2007-06-25 09:02:42
Summit Packaging, Trial oraz Becker - to firmy, które na dobre zagościły w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, czyli tarnowskim oddziale Krakowskiej Strefy Ekonomicznej. Podczas prowadzenia inwestycji w Tarnowie zakłady te mogły liczyć na wsparcie Urzędu Miasta, dziś rosną w siłę i tworzą nowe miejsca pracy.

Sporo miejsc pracy oferują mieszkańcom regionu firmy, które zainwestowały na terenach Tarnowskiego Klastera Przemysłowego „Plastikowa Dolina”. Poszukują zarówno pracowników fizycznych, jak i biurowych, także specjalistów – w tej chwili głównie z branży chemicznej. Oferty są publikowane na stronach internetowych klastera – www.tkp.com.pl.

Warto tam systematycznie zaglądać – mówi Tomasz Gut, prezes „Plastikowej Doliny”. – Kolejne firmy, które zainwestowały w klasterze, uruchamiają produkcję, więc potrzebują rąk do pracy. Na bieżąco pośredniczymy pomiędzy nimi, a potencjalnymi pracownikami. Zachęcam więc do zaglądania na naszą stronę internetową. We współpracy z przedstawicielami firm umieszczamy tu aktualne oferty zatrudnienia i zdejmujemy te, na które już odpowiedziano.

Obecnie tylko firma Beckers oferuje pracę pięciu osobom – księgowemu i pracownikowi administracyjnemu oraz osobom, które byłyby związane bezpośrednio z procesem produkcyjnym. Operatora maszyn, magazyniera i mechanika, a także specjalisty kontroli jakości szuka Summit Packaging. Amerykańska firma lada dzień otworzy swoją tarnowską fabrykę. Firma Trial, wykonująca konstrukcje stalowe, chętnie zatrudniłaby osoby do obsługi maszyn sterowanych numerycznie, pracownika biurowego i specjalistę ds. sprzedaży, a także aż 120 spawaczy.

-Myślę, że takich ofert będzie coraz więcej, przybywa ich z każdym podpisanym kontraktem na inwestycje – uważa prezes Gut.

Już niebawem sporo propozycji zatrudnienia w firmach tarnowskiego klastera znajdą informatycy. Firmy już funkcjonujące w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym zwiększają obecnie zatrudnienie, dążąc do pełnej wydajności produkcyjnej. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo swoją działalność w Tarnowie rozpocznie kolejna zagraniczna firma. Tym razem będzie to Greenhouse - belgijski producent poliwęglanowych, szklanych i aluminiowych wiat oraz elementów wyposażenia ogrodu i domu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A