Tarnów zyska na urodzie
access_time 2007-05-22 13:53:06
Nowe oświetlenie alejki spacerowej nad Wątokiem, nowe urządzenia na placach zabaw oraz remont schodów i chodnika na Górze Świętego Marcina do kolejne działania tarnowskiego samorządu na rzecz poprawy estetyki miasta. Wszystkie wymienione projekty zrealizowane zostaną jeszcze w czerwcu i lipcu.

W Urzędzie Miasta Tarnowa rozstrzygnięty został przetarg na oświetlenie alejki spacerowej nad Wątokiem na odcinku od kładki na ulicy Przesmyk do mostu na ulicy Panny Marii. Nowe oświetlenie kosztować będzie nieco ponad 32 tysiące złotych brutto, a zakończenie prac przy jego montażu zaplanowano na lipiec.

Nowe urządzenia zabawowe i sportowo – rekreacyjnych pojawią się również na tarnowskich placach zabaw: przy ul. Westerplatte 12, Burtniczej 4-6, na osiedlu Legionów, przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino, Bitwy pod Studziankami oraz w parku na Górze Św. Marcina i w Ogrodzie Jordanowskim w Parku Strzeleckim. Koszt nowych elementów wyniesie 250 tysięcy złotych. Wszystkie urządzenia powinny być zamontowane przed rozpoczęciem wakacji.

W najbliższych dniach rozpoczną się również prace przy remoncie chodnika i schodów na Górze Świętego Marcina. Koszt planowanych robót to ponad 60 tysięcy zł brutto. Zakończenie prac przewidywane jest w czerwcu.

Więcej info: Jerzy Woliński – Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, tel. 0 14 68-82-871

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A