VI runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 25-26 sierpień - zapowiedź!
access_time 2007-08-21 17:41:44
Już tylko cztery biegi pozostały do zakończenia tegorocznego sezonu w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To powoduje, że emocje powoli sięgają zenitu, a walka kierowców podczas dwóch ostatnich rund WSMP, które rozegrane zostaną na torze w Poznaniu, powinna dostarczyć naprawdę dużych emocji.

Od początku sezonu zawodnicy startujący SEAT-ami Leon Supercopa toczą zacięte boje o zwycięstwo podczas każdego z biegów. Są wśród nich bracia Gładyszowie, którzy odgrywają w tym sezonie czołowe role w walce o prymat w swojej klasie pojemnościowej. Po dotychczas rozegranych eliminacjach WSMP najwyżej z zawodników zespołu Gładysz Castrol Racing sklasyfikowany jest Adam Gładysz. Zajmuje on drugą pozycję w punktacji, tracąc tylko trzy „oczka do lidera” – Mateusza Lisowskiego. Bardzo dobry występ młodszego z braci Gładyszów w IV rundzie WSMP rozegranej na torze w Miedzianej Górze (jedno zwycięstwo – przyp. aut) pokazał, iż kierowca z Tarnowa coraz lepiej czuje się za kierownicą wyścigowego Leona – szczególnie na mokrej nawierzchni. Co prawda podczas ostatniej eliminacji WSMP zabrakło teamu GRT, ale nieobecność biało-czerwonych Leonów nie zmieniła sytuacji w punktacji braci Gładyszów.

Drugi z zawodników Marcin Gładysz jak na razie zajmuje trzecią lokatę w klasie H-3500, a jego przewaga na goniącym go Robertem Kisielem stopniała już tylko do jednego punktu. W Poznaniu rywalizacja powinna być bardziej ciekawa, gdyż na starcie ujrzymy jeszcze piątego SEAT-a Leon Supercopa. Poza tym swój start zapowiedział także Łukasz Zieliński w super-turystycznym Audi. To wszystko powoduje, że w niedzielę po godzinie 10 nikt przybyły na Tor Poznań nie będzie się nudził. Wtedy też zawodnicy startujący w cyklu Grand Prix Polski wystartują do pierwszego z dwóch wyścigów. Obydwa rozegrane zostaną na dystansie 12 okrążeń. Ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy w tym sezonie zawody na wielkopolskim obiekcie rozegrane zostaną w cyklu sobotnio-niedzielnym. Decyzja włodarzy z AK Wielkopolskiego powinna pozytywnie wpłynąć na frekwencję zawodów.

Więcej informacji na stronie teamu: www.gladyszracingteam.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A