Ponad 1000 tabletek ecstasy i 100 gram marihuany- Policja z Tarnowa zatrzymuje dealera
access_time 2007-08-16 08:35:59
Policjanci Sekcji Kryminalnej wspólnie z funkcjonariuszami KP Tarnów- Zachód zatrzymali 25 letniego mieszkańca Tarnowa o PS. „Skaut”, u którego w mieszkaniu znaleziono 1024 sztuk tabletek ecstasy, oraz ponad 100 gr suszu marihuany o łącznej wartości rynkowej ponad 10 000 zł.

Narkotyki znaleziono w szafie jego pokoju, pod stosem ubrań w reklamówce. Znaleziono również dwie wagi, którymi precyzyjnie odważał działki marihuany. Jak wskazują posiadane informacje działalnością dealerską trudnił się od ok. roku. Sam mówi, że do chwili obecnej sprzedał narkotyki kilkudziesięciu osobom pod swoim blokiem lub na dyskotekach, pobierając za tabletkę ecstasy 6 zł, a działkę marihuany 25 zł. Po „towar” udawał się do różnych miast woj. małopolskiego. „Skaut” nie uczy się i nigdy nie pracował, a pozyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczał na codzienne przyjemności. Ustalono już kilku odbiorców, którzy potwierdzają, że nabywały od „skauta” narkotyki. Prokurator Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków i dealerkę. Sprawa jest rozwojowa. Przewidziane dalsze zatrzymania.


Pozostałe informacje policyjne regionu:

14 sierpnia o godz. 15.40 w miejscowości Wróblowice, kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą 44 letni mieszkaniec tej miejscowości zjeżdżając ze stromego zbocza najechał na nierówność terenu, co doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na dach, a następnie przygniecenia kierującego. W wyniku wypadku kierujący poniósł śmierć na miejscu. Zwłoki zabezpieczono do sekcji natomiast ciągnik oddano do badań przez biegłego z zakresu mechaniki pojazdów.

Również tego samego dnia, w miejscowości Olszyny (gmina Wojnicz) miał miejsce pożar domu mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ pokój wraz z wyposażeniem oraz korytarz i częściowo ganek. Właścicielka budynku wstępnie oszacowała straty na kwotę 40 tyś. zł. Wykonane na miejscu przez technika kryminalistyki czynności, wstępnie wykluczyły działanie osób trzecich.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A