By rozładować kolejki w urzędzie
access_time 2007-08-07 19:40:41
Coraz większa liczba mieszkańców Tarnowa odwiedza Biuro Dowodów Osobistych tarnowskiego magistratu. Termin wymiany dowodów osobistych upływa 31 grudnia, w ciągu ostatnich dwóch tygodni urząd odwiedziło w tej sprawie prawie dwa tysiące osób. By nie dopuścić do powstawania kolejek i skrócić czas oczekiwania na złożenie wniosku od 7 sierpnia wprowadzono system rejestracji osób starających się o nowe dowody. Osoba, która pojawi się w Biurze Obsługi Mieszkańców otrzyma informację, o której godzinie w tym dniu będzie mógł złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu.


Wciągu pięciu dni, między 30 lipca a 3 sierpnia Urząd Miasta Tarnowa odwiedziło 1049 osób chcących uzyskać nowy dowód osobisty. Tydzień wcześniej było ich 921. Termin wymiany dowodów osobistych minie 31 grudnia, zgodnie z przewidywaniami im bliżej tego terminu, tym dłuższy może być czas oczekiwania na nowy dokument, gdyż coraz więcej osób składa wnioski o jego wydanie.

Chcąc uniknąć kolejek i ograniczyć do minimum czas oczekiwania przy urzędowym okienku w tarnowskim magistracie wprowadzony zostanie od 7 sierpnia system rejestrowania osób zgłaszających się do Biura Dowodów Osobistych. W ciągu godziny w punktach składania wniosków i odbierania nowych dokumentów przyjąć można kilkanaście osób. Dlatego każdy, kto zgłosi się w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ulicy Nowej 4 będzie mógł uzyskać informację, o której godzinie może pojawić się w Wydziale Spraw Obywatelskich, aby jak najkrócej czekać na przyjęcie. – Będziemy starali się informować mieszkańców o godzinach przyjęć w miarę dokładnie, ale z doświadczenia wiemy, że czas potrzebny zwłaszcza na wypełnienie wniosku jest różny w przypadku różnych osób – mówi Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich – Dlatego nie możemy obiecać, że obejdzie się zupełnie bez konieczności oczekiwania, ale chcemy ten czas skrócić z godziny do kilku, lub kilkunastu minut. Elektroniczny system przyjmowania wniosków nie pozwala na doraźne utworzenie dodatkowych stanowisk. Dlatego musimy wprowadzać proste usprawnienia organizacyjne, które powinny w praktyce ułatwić załatwienie sprawy mieszkańcom. We wprowadzanym systemie będzie można zarejestrować się tylko w danym dniu. Zmiany będą monitorowane a w razie potrzeby kolejne usprawnienia wprowadzane na bieżąco.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A