Kolejna runda Młodzieżowej Ligi Południa
access_time 2007-07-31 23:45:20
Dzisiaj na torze żużlowym w Mościcach juniorzy walczyli w kolejnej edycji MLP. Pierwsze miejsce zajął zawodnik RKM-u Rybnik - Michał Mitko. Nie obyło się też bez upadków...

fot. Michał Stańczyk Juniorzy, którzy dopiero wkraczają na salony żużlowe, ambitnie przystąpili do rywalizacji. Już w I biegu Łukasz Kiełbasa zaliczył groźnie wyglądający upadek, zaś w powtórce gonitwy Szymon Kiełbasa wylądował na twardym torze. W III biegu szczepienie się motocykli doprowadziło do upadku dwóch zawodników RKM-u.

W wyścigu XII wyjątkową wolą walki wykazał się Szymon Kiełbasa. W wyniku defektu maszyny zatrzymał się na ostatnim okrążeniu, nie zrezygnował jednak z zaliczenia biegu. Miał trzy minuty na ukończenie tej gonitwy i doprowadził swą maszynę do mety 18 sekund przed czasem, za co został nagrodzony brawami.

W przerwach między biegami ścigali się młodzi adepci żużla ze szkółki żużlowej z Tarnowa i Rybnika. Jednego z nich spotkała zabawna przygoda. Żużlowiec ostro dodał gazu i ... wystartowała jego maszyna, sam zaś zawodnik pozostał na torze.

Pierwsze miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Michał Mitko z RKM-u Rybnik, zdobywając komplet punktów (15), najwięcej "oczek" w ekipie "Jaskółek" uzyskali Kamil Zieliński (10), Maciek Ciesielski (8) i Tadeusz Kostro (7).

tekst: Michał Stańczyk