VII Tarnowskie Spotkania z Fantastyką - ALCHEMIKON - 21- 23 września 2007r. - kawiarnia Alchemik
access_time 2007-09-17 17:04:24
Tych, którzy uwielbiają fantastykę i tych, którzy się jeszcze z nią nie spotkali, serdecznie zapraszamy na kameralny, choć dobrze znany, trzydniowy konwent „Tarnowskie Spotkania z Fantastyką. ALCHEMIKON”. Impreza potrwa od 21 do 23 września w kawiarni Alchemik w Tarnowie, ul. Żydowska 20.

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie zachłysnęła się baśniowym światem w całym jego ogromie. Począwszy od wysłuchiwania bajek o Czerwonym Kapturku, przez dziecięce zabawy z odgrywaniem wymarzonych ról, aż do poważniejszej literatury czy filmów fantastyczno-naukowych. Wiele osób wspomina pierwsze zetknięcie z herosami z książek, czytanych często przy świetle latarki w przytulnym domku pod kołdrą. Wspomina z łezką rozrzewnienia w oku i z żalem, że ten rumieniec ekscytacji na twarzy to już przeszłość, to nie wróci...Są też inne osoby - te, przed którymi jeszcze nie otworzyły się wrota królestwa wyobraźni. Ci, którzy na razie dosyć nieśmiało próbują badać olbrzymi, baśniowy świat. Przed nimi wiele wzruszeń, kilometry nieprzeczytanych jeszcze książek, nieobejrzanych filmów i przede wszystkim specyficzne emocje, dostępne tylko "tym, co pierwszy raz..." 

W programie mnóstwo prelekcji oraz warsztatów (prelegenci z całej Polski) dotyczących gier fabularnych, prowadzenia rpg, tworzenia scenariuszy oraz tematyki związanej z fantastyką i historią.

Odlotowe konkursy z nagrodami: KKK, czyli Konkurs Krzepy Krasnoludzkiej - nieludzkie konkurencje dla siłaczy i odważnych śmiałków, Fantastyczny konkurs aktorski - odgrywanie scen związanych z ulubionymi motywami fantasy/sf, konkurs literacki.

Gry, gry i jeszcze raz gry - duży gamesroom, w którym będzie sobie można do woli pograć w dostarczone przez organizatorów i zaproszonych gości gry planszowe i bitewne. Turniej gry karcianej Shadowrun, Turniej Warzone - figurkowej gry bitewnej. Pokaz gry Mordheim opartej na świecie Warhammera. Ponadto, dla chętnych - możliwość zagrania w kultową grę Space Hulk lub oldschoolowego Battle Techa. Konsolowy turniej walki - wybierz jedną z postaci Alchemikonu i stocz bezpardonowe pojedynki w wirtualnym świecie. Spotkania z wydawcami - przedstawiciele wydawnictw Portal oraz Kuźnia Gier przedstawią swoje produkty oraz umożliwią zagranie w wydawane przez siebie gry.

Sesja RPG dla początkujących - dla osób, które zaczynają dopiero przygodę z grami fabularnymi mistrz gry poprowadzi specjalną sesję prezentującą tę wspaniałą rozrywkę. Możliwość nabycia lub zamówienia wybranych produktów związanych z rynkiem fantastyki. LARPY, czyli gry na żywo w klimatycznych piwnicach tarnowskiej kamienicy.

Zapraszamy też na forum alchemik.mojeforum.net gdzie w odpowiednim temacie znajduje się wątek poświęcony VII Tarnowskim Spotkaniom z Fantastyką.

www.alchemik.tarman.pl
www.alchemikon.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A