Zbigniew Zamachowski w Kąśnej Dolnej
access_time 2007-09-05 13:08:44
Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim będzie koncert zespołu THE NEW ART ENSAMBLE oraz aktora ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO.

W programie koncertu, który jest częścią cyklu XXII Muzycznych Spotkań u Paderewskiego znajdą się utwory G. Botessiniego, P. Czajkowskiego oraz G. Ph. Telemanna przeplatane recytacjami „Don Kichota” M. Cervantesa w wykonaniu wybitnego aktora.

Dodatkową atrakcją jest miejsce wykonania koncertu – zabytkowa stodoła – Letnia Sala Koncertowa w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej.

Początek koncertu w dniu 14 września, o godz. 18.00. Dla niezmotoryzowanych istnieje możliwość dojazdu do Kąśnej Dolnej autokarem podstawionym o godz. 17.00 przed Tarnowski Teatr.

Dodatkowych informacji udziela Biuro koncertowe Centrum Paderewskiego w Tarnowie, pod numerem tel.: 14 621 09 21..Zapraszamy także na stronę internetową Centrum: www.paderewski.tarnow.pl, gdzie znajduje się szczegółowy program koncertu oraz galeria zdjęć z organizowanych imprez.

Poniżej w galerii kilka zdjęć z koncertów, które miały miejsce w zabytkowej stodole zaadaptowanej na Letnią Salę Koncertową. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna: www.paderewski.tarnow.pl
Zbigniew Zamachowski

Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Utalentowany aktor, autor muzyki i tekstów piosenek. Sam mówi, iż pochodzi z ładnego miasteczka na drodze z Warszawy do Łodzi. Już w dzieciństwie klecił różne melodie wykorzystując do grania wszystko, co miał pod ręką. Będąc w szkole podstawowej zaczął pisać piosenki. Podczas nauki w liceum jeździł na lokalne i ogólnopolskie festiwale, gdzie nagradzano teksty i kompozycje jego autorstwa. Jest absolwentem technikum ekonomicznego i szkoły muzycznej, w 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Jego debiut w filmie to wspaniała rola Ryśka w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Regulskiego z 1981 roku. Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich ( Wiktory'93 i '96, Złota Kaczka'93, Nagroda Bardiniego'97) jak i zagranicznych. W latach 1985-97 występował w Teatrze Studio w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym. Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną - jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej.

W życiu prywatnym Zbigniew Zamachowski jest małżonkiem Aleksandry Justy i ojcem czwórki dzieci. W wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A