9100 stopni w Tarnowie - "Strefa żywiołów"
access_time 2007-08-29 11:44:40
9 100 stopni Celsjusza – nigdzie na świecie tak gorąco dotąd nie było. Takie temperatury możliwe są tylko w Tarnowie – na polskim biegunie ciepła. A wszystko za sprawą „Strefy Żywiołów” – plenerowego wypalania rzeźb. Patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała. Dni imprezy- 29 i 30 sierpnia.

W środę i czwartek, 29 i 30 sierpnia na tarnowskim Rynku odbędzie się „Strefa Żywiołów”- spektakularny, plenerowy wypał rzeźb ceramicznych. Na płycie Rynku stanie siedem tzw. Pieców Węgierskich. Każdy z nich osiągnie temperaturę 1300 stopni Celsjusza, co w sumie daje 9 100 stopni Celsjusza czyniąc w tym momencie Tarnów „Najgorętszym Miejscem na Świecie”. Piece zapłoną punktualnie w południe 29 sierpnia.

Będzie to pierwsze zakrojone na tak wielka skalę przedsięwzięcie na świecie. Rzeźby, które powstaną podczas tego wydarzenia będą później eksponowane w Tarnowie. Proces wypalania w całości będzie transmitowany na stronie www.star.net.pl.

„Strefa Żywiołów” odbywa się w ramach „Tygla Kultury” w Tarnowie, organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A